Ir. J. van Mierlo nam op 25 april afscheid van de TH. Hij vertrok naar Karlsruhe om daar als hoogleraar nog iets met de Duitsers te TtvereffenenTT. Onze voorzitter bood hem namens de studenten twee lp?s en een aantal schrijfpennen aan. Op 4 mei was er een algemene ledenvergadering belegd. Dit was noodzakelijk om drie belangrijke commissies het officiële start sein te geven. Als nieuwe excursiecommissie werden geïnstal leerd: Robert Kroon, Tjeu Lemmens, Cor Wesselingh en Ed Vaessen. Aldus waren we ervan verzekerd dat het in maart T80 in Noorwegen een dolle boel zou worden. Voor het volgende lus trum, in november T80, zouden de volgende personen iets leuks bedenken: René van Noord, Jos Anneveld, Jan Jans, Ad Pluy- mers en Peter van Welsenes. Voor het lustrumboek tekenden: Evert Roels, Hans van der Marei, Jaques Smeets en Paul Koren. Oud-voorzitter Louis Smit trad op 11 mei in het huwelijk met Inger Kleinkerenbrink. Een gebeurtenis waarbij Snellius present was. Voetballen tegen het personeel deden wij op 22 mei. De nederlaag van vorig jaar, ontstaan door een aantal dissidenten onder de groep van de student-assistenten, moest gewroken worden. Het werd ditmaal een overwinning van 3-1, voor de studenten natuur lijk. Op 7 juni voor de laatste keer afstuderen in het bestuursjaar 78- 79. Ronald Boerkoel, Jan Koerselman en Jaap van der Veen (met lof) werden goed genoeg bevonden om voortaan als ingenieur door het leven te gaan. De dag erna trouwde Erik van Kuijk met Joke Sweering. Het was in Delft, zodat het bestuur nog op tijd kwam ook. Tijdens het zomerkamp in Winterswijk bood Snellius op de zeer druk bezochte open avond een vaatje bier aan. Het vocht was in recordtijd in de dorstige kelen verdwenen. De ontvangstweek voor de eerstejaars begon op 20 augustus. Liefst 38 geodeten in wording betraden ons gebouw om toegespro ken te worden door de Heer van der Hoek, de decaan en de Snel- liusvoorzitter. Aan het eind konden personeel en studenten een aanval doen op onze drankvoorraad. Een heus volleybaltoernooi vond plaats op 18 september. De 6e- jaars wisten ter nauwernood de le-jaars achter zich te laten en mochten zich winnaar noemen. Het personeel werd natuurlijk laatste. Op 27 september hield de heer Pouls een lezing over zijn werk zaamheden in Tanzania, getiteld: "Meten niet volgens het boek je". Hij vertelde wat er zoal kan misgaan in dat land. Dat er ook iets mis kan gaan in Nederland bleek toen de film van de spoel afliep en de lezing voortijdig beëindigd moest worden. Een week later deed de Heer Pouls een tweede poging om zijn lezing 374

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 375