tot een goed einde te brengen. Het lukte nu wel en hij kreeg als dank daarvoor een boekje over oude barometers. 1979-80 Op 1 november vond de laatste bestuurswisseling voor het lus trum plaats; met gemengde gevoelens namen Hiddo Velsink, Jan Willem Klein Poelhuis, Rian van Delft, Edu Schol en Peter Nib- belke plaats achter de bestuurstafel. De zomerkampcommissie voor 1980 zag er als volgt uit: Jan Jans, René van Noord, Jaques Smeets, Mia van den Boogaard en Gert-Jan Lörtzer. Diezelfde avond toog het bestuur naar Hazerswoude om het prille huwe- lijkspaar Cor Wesselingh en Joke Captein te feliciteren. Op 23 november studeerden Alfred van Antwerpen, Harold Strui ken, Henk Krijnen, Kees van der Graaf en J. B. C. Wekker af. Als eerste stap in de maatschappij moesten ze een paal slaan in het drijfzand rond het geodesiegebouw. Snellius organiseerde een week later een voorlichtingsbijeen komst over de eindstudie, waar afstudeerders hun visie gaven. Een dag voor de verjaardag van Snellius - 28 november dus - de diës-excursie naar Antwerpen. Door het grote aantal deelnemers werd de groep in tweeën gesplitst: één groep bracht een bezoekje aan de bierbrouwerij te Breendonk en de andere onderzocht hoe er in zeer korte tijd een auto in elkaar gezet kan worden in de General-Motors fabriek te Antwerpen. Ts Middags kon de binnen stad van Antwerpen bezichtigd worden. In Ulvenhout werd de tra ditionele boerenkoolmaaltijd genuttigd. Dè dag erna, op de eigenlijke verjaardag van Snellius, hield ing. Chr. Verwoert van Fugro een lezing over interactieve grafische systemen. Op 30 november was het bestuur present bij het 25-jarig ambts jubileum van de heren ir. G. Bakker en dr. ir. G. H. Ligterink. Na de nieuwjaarsreceptie op geodesie en de diës-natalis van de TH organiseerde het bestuur op 7 februari een soort reünie van de Italië-excursie, die een film en een diavoorstelling inhield. Na afloop was er een borrel in de Snelliuskamer. Op 15 februari was het bestuur aanwezig bij de promotieplech tigheid van Dieder ik van Daalen in de aula van de TH van Eind hoven. Fred Boerwinkel en Arjan Kloosterboer mochten vanaf 29 fe bruari ir voor hun naam zetten. De buitenlandse excursie van 21 tot 31 maart leidde ons naar Noorwegen. In dit zeer koude en ingesneeuwde land bezochten 45 studenten en de begeleiders ir. de Munck en ir. Strang van Hees achtereenvolgens Stavanger, Nesflaten, Kongsberg en Oslo. Be zoekjes werden gebracht aan het Hydrografisch Instituut, de 375

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 376