4. Op de terugweg van zijn bezoekje aan Poelreiger hoort Bogel in de verte al de luide stem van mr. Texeira de Mattos, die in dis cussie is met prof. Vogel. Bogel overweegt een andere weg te nemen om geen onnodige tijd te verspillen, maar Vogel heeft hem al gezien. "Ho, Theophilus, ik wilde je net spreken. Over het middelgriek- se pachtstelsel praten we later nog wel verder, de Mattos Het gaat nu om een structurele en integrale aanpak van de inrich- tingsproblematiek van onze faculteit. Zoiets mag niet te secto raal worden aangepakt, niet waar Bogel?TT Bogel slikt en stamelt: "Hoe bedoel je?M MIk heb het over de nieuw te benoemen hoogleraar Byzantijnse Nieuw- en Middelgriekse cultuurhistorie. Dat moet een getalen teerd man worden. Iemand die de brede en integrale aanpak niet schuwt en die voorzien is van goede relaties. Iemand als ik dus". Bogel glundert. Dat hij daar zelf nog niet aan had gedacht. De nieuwe hoogleraar moet de sleutel vormen, die de poort tot de door hem zo voortvarend te zijner glorie gedachte studieactuali- sering zou openen. TTIk ben het geheel met je eens. Eh ik, nee, we moeten dat nog eens bespreken, maar eerst moet ik mijn zin verwezenlij ken", antwoordt de dekaan, die meteen daarop wegloopt, Vogel en Texeira verbaasd achterlatend. Bogel spoedt zich naar de kamer van de faculteitssecretaris. Deze is inderdaad op zijn kamer, diep verzonken in een evalua tie. "Hoe zit het met de nieuw te benoemen hoogleraar, mr. Jansen?" Deze kijkt verstoord op. "De nieuwe hoogleraar? Oh eh daar wordt aan gewerkt, maar het loopt eerst een kleine drie jaar. Zoiets moet met de nodige zorgvuldigheid gebeuren. Waarom stelt U daar belang in?" 5. Lezers met een democratische instelling zullen ontdekt hebben, dat tot nu toe er geen studenten in deze strip zijn opgetreden. Terwijl zij het toch zijn om wie alles gaat. Welnu, de studenten op de faculteit munten dan ook niet uit door aktief gedrag. Van barricades hebben ze slechts gehoord, democratie vinden ze goed en niets doen vinden ze leuk. De enkele aktieve student is ingepakt in het be stuur sw e r k. Zo ook student Muis, eens nog voorvechter van studentenbelan gen, doch nu een vroeg-vercorrumpeerd produkt van onze sa menleving. Muis buurt zo nu en dan bij de secretaris van de fa culteit mr. Jansen. "Het is een merkwaardig man, Muis, deze Bogel. Een week ge leden stormt hij bij me binnen en informeert naar de nieuw te 380

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 381