gaan. Eerst moet je de zaken goed onderzoeken. De juiste struk- turen vinden. Tijdens een proces van discussie en inspraak moet zoiets tot stand komen, en TT "Als foneticus bemoei ik mij met uitspraak en niet met inspraak" onderbreekt Bokkema woedend. Het lijkt Bogel gewenst toe deze vergadering nu maar te beëindi gen, hetgeen hem binnen het uur gelukt. Die middag vertrekt de jonge en energieke dekaan wat vroeger dan gewoonlijk naar huis met een zwaar belast gemoed. 8. De aktiviteiten van de jonge dekaan zijn op de faculteit van de Byzantinologie, het Middel- en het Nieuwgrieks niet onopgemerkt gebleven. In de kantine, het belangrijkste verzamelpunt van de wetenschappers, gonst het van de geruchten. Niemand lijkt zich bij het verbreiden van deze geruchten gehinderd te voelen door totale onkunde van het begrip Griekenlanddeskundigheid. Langzamerhand dringt zich de vraag op of de Griekenlanddes- kundige ook niet in de vele commissies, werkgroepen en bestu ren die de faculteit rijk is, zou moeten worden besproken. De voorzitter van de Wetenschapscommissie (WC) Mol, hoogleraar in de Griekse Archeologie ontmoet de voorzitter van de Onder wijscommissie (OC) Zooimans, lector in een tamelijk ondefi nieerbaar vakgebied. Mol verkeert doorgaans op de Veluwe, waar hij in een rustieke omgeving een amfitheater heeft laten bouwen en ingraven, hetgeen hij nu volgens de nieuwste archeo logische technieken aan het uitgraven is. "Zeg, Zooimans, wij gaan er over enige tijd tegen aan in de WC", zegt hij. Zooimans kijkt niet begrijpend op. "Griekenlanddeskundige" verduidelijkt Mol. Voor Henk van Oploo, wetenschapper en populair omdat hij zegt links te zijn, is dit het moment in te springen. "Nou in vakgroep alpha hebben we onze portie al gehad. Bokkema heeft een monoloog van wel een uur gehouden. Vernietigend, joh Niet waar Zooimans?" Maar de lector is nog bezig met Mols woorden. "In de WC wordt het behandeld, hè, nu, dan kan de OC niet ach ter blijven". Van dit alles is onze ambitieuze held zich niet bewust. Na het dé- fait van de bijeenkomst met Bokkema en Vogel, leek het hem ge wenst de contacten met de voormalige rijksdelen te verstevigen middels een bezoek. In het vliegtuig heeft hij de dagelijkse be slommeringen al van zich af gezet. Hoe we die actualisering van de studie aan pakken zien we thuis wel weer, denkt hij, terwijl hij zich te goed doet aan een whiskey on the rocks en een echte Havanna. 383

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 384