Het is de lezer duidelijk, dat heer Bogel nog totaal onwetend is van de stroom van spontane adviezen, die hem in de komende tijd te wachten zullen staan. 9. Na het bezoek van Bogel enige strips geleden, zijn er in Poel reigers leven grote veranderingen opgetreden. Vol ijver heeft hij zich op de mogelijkheden gestort die de Griekenlanddeskun- dige hem bood. Zijn eerste werk bestond uit het aanschrijven van instanties, die wel zouden weten wat Griekenlanddeskundig heid eigenlijk was. Hierop stuurden plichtsgetrouwe werkne mers Poelreiger folders op die nu eenmaal altijd gestuurd wer den als er om welke informatie dan ook gevraagd werd. Aan de ze inlichtingen, alle nutteloos, had Poelreiger niets, zodat hij besloot de instanties te bestoken met gerichtere vragen. Hier op bleef echter ieder antwoord uit Gelukkig had Poelreiger ook nog kontakten weten te leggen met een gepensioneerde, Griekse scheepsmagnaat, Luwipadopulos geheten, die in zijn jeugd nog één of ander maatschappijgericht vak had gestudeerd. Gedurende lange zittingen met deze Luwi padopulos kreeg Poelreiger inzicht in de grote achterstand die de faculteit op het gebied van de Griekenlanddeskundigheid had. Dit had hij ook aan Bogel gemeld, die om wat papier had ge vraagd t.b.v. een bespreking die hij wilde houden met Bokkema en Vogel. Maar het ware inzicht daagde pas bij Poelreiger toen hij in een populair-wetenschappelijk werkje las, dat men het beste bij het bestaande kon beginnen. Als ik nu eens opschrijf wat we hier op onze faculteit al in huis hebben, zo dacht hij, dan blijft er nog wel iets over dat we nog in huis moeten halen. Na enig denkwerk had Poelreiger een ganse nota geproduceerd, waaruit bleek dat 384

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 385