toch veel Griekenlanddeskundigheid reeds op de faculteit aanwe zig was. Als pijlers voor de nieuwe opleiding tot Griekenland- deskundige noemde Poelreiger Bogels Griekenlandsystemen, Vogels letteren, de cultuurhistorie, de lagere fonetiek van Bok- kema en tenslotte een nieuw te creëren vak dat Poelreiger Griek se maatschappijleer noemde. Met dit verrassende resultaat rent Poelreiger naar de kamer van Bogel, waar mevrouw Schaap-Vaandel hem meedeelt dat Bogel naar Suriname is en eerst over een week terug zal keren. TTNu ja, Ella, kun je dit voor mij uittypen?" vraagt Poelreiger. MZeker meneer Poelreiger, professor Bogel heeft trouwens nog gevraagd of U geen secretaris wil worden van de Onderwijscom- missieTT. "Graag", zegt Poelreiger, die de smaak te pakken heeft. 10. Immer weer valt de thuiskomst uit het Suriname hard. Als Bogel weer in het koude vaderland terug is blijkt nog geen enkel pro bleem zich te hebben opgelost. De bouwtijd van zijn in aanbouw zijnde villa in Kottendam is weer met een aantal maanden ver lengd en de Griekenlanddeskundige is er ook nog steeds niet. Wel heeft de altijd ijverige Poelreiger een heel mooie nota gemaakt, waaruit blijkt dat de Griekenlanddeskundige met een paar modifi caties in het studieprogramma en een nieuwe leerstoel zo te ma ken is. Helemaal tevreden met dit resultaat is Bogel nu ook weer niet, omdat hij zijn eigen studieactualiseringsgedachten het liefst voorstelt als iets totaal nieuws: een verandering zonder weerga. Van mr. Jansen, de faculteitssecretaris, krijgt hij te horen dat in het College van Dekanen binnenkort weer moet worden gepraat over nieuwe ontwikkelingen op de Rijksuniversiteit en over in te leveren docentenplaatsen. MKun je je Griekenlanddeskundige ook mooi in kwijtTT, voegt hij er half schertsend aan toe. Van de huidige voorzitter van vakgroep beta, zijn voorganger lector Hinnikink verneemt hij dat in de komende vakgroepverga dering de Griekenlanddeskundige uitvoerig besproken zal gaan worden. Maar niet alleen daar. Ook op de agenda van de Onderwijscom missie staat de Griekenlanddeskundige zo vertelt de nieuwbakken OC-secretaris Poelreiger onze steeds moedelozer wordende de- kaan. En een aansnellende professor Mol weet Bogel nog hijgend te vragen of hij geen verhandeling in de Wetenschapscommissie wil houden over Griekenlanddeskundigheid. Dit alles is niet goed, zo vindt Bogel. "Her en der wordt zo maar over mijn plannen gesproken", mompelt hij in zichzelf als hij aan het einde van de middag gebogen zit over een A4-tje vol vernie tigende opmerkingen van professor Bokkema, zijnde een nieuw voorlopig commentaar van vakgroep alfa. 385

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 386