MIk dreig de greep op de gang van zaken te verliezen. Was ik maar weer in Suriname TT 11. Het moge zo wezen dat onze aktieve dekaan - verzonken als hij is in bestuurlijke zaken - de greep op het studieactualiserings- gebeuren aan het verliezen is, hij zou toch moeten weten dat er meerdere faculteitsmedewerkers zijn die in het geheel geen in vloed hebben op zijn plannen en dat toch zouden willen. Richten we onze blik op de hard werkende Reindert uit den Schulp. Op zijn eenzame schouders heeft Uit den Schulp sedert het ver trek van prof. Schwarz de zorg voor het cultuurhistorieonderwijs geladen gekregen. En dat niet alleen: in die tijd heeft hij ingrij pende veranderingen in het onderwijs doorgevoerd, die - zo gaat dat met veranderingen - niet overal waardering oogsten. De By- zantinoloog, zo kon men hem vaak horen redeneren, weet wel alles van de grote lijnen, maar niets van de "kleine" Griekse werkelijkheid; overladen als hij is met veel abstracte kennis van het Hoog-Grieks, kan hij er niet meer mee werken. De interes se voor het vakgebied is dan ook volgens Uit den Schulp beneden alle peil. Er is op de hele faculteit geen student te vinden die bij voorbeeld aktief is in een comité voor Griekse gastarbeiders. Zijn ideeën zijn versterkt in lange gesprekken met zijn student assistent Bouke Turf die hem in zijn bezwaren geestdriftig onder steunt. Op een dag - het is een dag dat de persoonlijke spanningen Rein dert boven het hoofd lijken te stijgen - schrijft Uit den Schulp een vlammend stuk over het onderwijs zoals dat door de faculteit wordt verzorgd in het bijzonder door de vakgroep beta en eigen lijk nog meer in het bijzonder door de hooggeleerde Vogel. Dit stuk zal besproken moeten worden op de eerstvolgende vak groepvergadering, die - schitterend toeval - plenair zal zijn. TTAls mijn noodkreet overkomt, dan zal er toch nog wel eens een echte Griekenlanddeskundige kunnen komen. Iemand die weet wat hij doetzo mompelt Uit den Schulp als hij naar de kamer loopt van Ella Schaap-Vaandel, die de lezers al kennen als de overijverige secretaresse van de vakgroep. De vakgroepvergadering zal echter nog enige tijd op zich laten wachten. Richten we daarom eerst onze aandacht weer op onze onvolprezen dekaan, die zich aan het opmaken is voor iets an ders democratisch, al wordt daar toch nogal verschillend over gedacht: de vergadering van het College van Dekanen. 12. Het College van Dekanen (CvD; niet te verwarren met het CvB: College van Bestuur) wordt gevormd door de rector-magnificus prof. Uilman en de faculteitsdekanen, w. o. Bogel. Het CvD is bijzonder merkwaardig ingebed in de democratische structuur 386

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 387