van de universiteit. Het heeft nl. nauwelijks bevoegdheden van betekenis en bestaat nochtans uit de meest eminente leden van de universiteitsgemeenschap, zo is althans de mening van de leden van het college. Dit lijkt vreemd, maar dit is het niet. Het CvD weet zich im mers op deze wijze verheven boven het platvloerse besturen en kan daardoor waardevrij opereren; voorwaar een hoog gewaar deerd goed in wetenschappelijke kringen! Het heet dan ook zo, dat het CvD fungeert als het geweten van de Rijksuniversiteit. Zoals het een goed geweten betaamt vergadert het CvD besloten. Deze strip is derhalve vertrouwelijk, lezer! Aan de orde zijn de nieuwe ontwikkelingen aan de Rijksuniversi teit van Wanoord; later op de middag zal nog gesproken worden over docentenformaties. Aan het woord is prof. dr. Th. Bogel: "Eh, meneer de voorzitter, onder mijn dekanaat heeft de facul teit zich op vele veranderingen gestort, eh onder mijn lei ding is er veel veranderd meen ik dus. We gaan o.a. een nieuwe man opleiden, die ik voorlopig maar Griekenlanddeskundige zal noemen, mare eh dat is dus maar een werktitel, hè. Ik heb zelfs al een profiel van de nieuwe doctorandus, die we gaan afleveren, op laten stellen. En, meneer de voorzitter, ik kom nu eigenlijk al meteen tot het tweede agendapunt: heu het blijkt, zo heb ik het begrepen, dat we nog wel een ordinarius, een schaal-154-prof dus, nodig hebben, als U begrijpt wat ik be doel". Uilman is afkomstig van de letterenfaculteit, waarvan de Byzan- tinologie, het Middel- en het Nieuwgrieks lange tijd een subfa culteit vormde. Bogels betoog deed hem dan ook goed, totdat deze was begonnen over een nieuwe docent. Het is ook overal het zelfde, denkt hij en zegt op scherpe toon: 387

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 388