TTIk begrijp U maar al te goed, maar U heeft blijkbaar iets niet begrepen. Er komen geen nieuwe docenten bij, er gaan er af.1 Waarom blijft U niet bij de oude opleiding? En hoe zit het trou wens met de vacature Schwarz, die al jaren open staat. Kunt U die niet inleveren? Dit laatste was door een ambtenaar van het Bureau Onderwijs en Onderzoek ingefluisterd. Bogel had niet direkt een staande ovatie verwacht, maar dit Zijn vertrouwen in het CvD was diep geschokt. 13. De middag voor de plenaire vergadering van vakgroep beta krijgt wetenschappelijk hoofdmedewerker Texeira de Mattos bezoek van de hooggeleerde Vogel. Dit gebeurt wel vaker, maar dit keer blijkt de anders zo evenwichtige Vogel niet geheel zichzelf. Texeira, die juist bezig is met een artikel over Solon en de pacht voor het tijdschrift "Grieks Goed", begrijpt dit zeer snel. "Heb jij dat stuk van Uit den Schulp gelezen? Het is weer raak. Ik, die het meest gewaardeerde onderwijs geef op deze faculteit krijg weer de schuld", barst Vogel los, "ik, die meer publiceer dan alle anderen tezamen, word op één lijn gezet met andere non- valeurs. En door wie? Door deze Uit den Schulp, deze onweten schappelijke stijfkop, die alles manuaal wil doen, die verzuipt in zijn eigen kleinschaligheid! Het is Texeira duidelijk, dat hij Vogel beter kan laten uitrazen, en dat doet hij dan ook. Maar de vakgroepsvergadering belooft in teressant te worden. Dat wel De leden van het bestuur van de faculteit, die allen uit de beta- sfeer afkomstig zijn, weten hier nog niet van. Onder het onvol prezen dekanaat van Bogel is het bestuur een welhaast te doel matige ploeg geworden. Ts Ochtends voor de vakgroepsvergade ring komen mr. Jansen, de bestuursleden Coul (spreek uit Koel), een niet-w. p. -er, en student Lemming Bogels kamer binnen, waar zij de ambitieuze dekaan aantreffen. "Ah, eh heren", begroet hij de binnentredenden, "neemt U plaats, eh over vijf minuten moet ik eigenlijk weer weg; zijn er nog brieven mr. Jansen eh, wel dat kunnen we morgen ei genlijk ook wel doen. Ik moet nu weg. Ik kan overigens morgen niet, dus geen bestuur morgen. Zie ik jullie nog op de vakgroeps vergadering, zo dadelijk dus?" Hiermee was weer een nuttige bestuursvergadering ten einde. Het oplettende lezertje, wiens of wier democratische zin door deze strip nog niet is gefrustreerd, zal zich misschien afvragen of student Muis niet in het bestuur zitting had. Welnu dat is ver leden tijd. Muis is met geheel iets anders bezig. Voor het facul teitsblad "Pandorropinie" schrijft hij een satirische strip over het wel en wee van een uiteraard geheel denkbeeldige afdeling 388

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 389