trouwens zoiets ondenkbaar, zelfs op het hoogste niveau. Slechts iemand die nog regelmatig training heeft op een hoofdstedelijke universiteit kan zoveel verbaal geweld gebruiken. Verslagen lopen Bogel en Poelreiger naar hun kamers terug. 'Verdeeldheid in vakgroep beta, dat is niet best", mompelt Poel reiger. "Nee, tweespalt, Heel vreselijk, was ik maar in Indië eh, Poelreiger, dat symposium in Hagensgraaf gaan wij organiseren, hè?" "Ja?", Poelreiger meent toch enig hernieuwd optimisme in de stem van zijn superieur te bespeuren. "Ja ja", vervolgt Bogel, "en het wordt een duur symposium". "Ja". 15. Poelreigers talent voor organisatie is gestadig tot verdere ont plooiing gekomen. De werkzaamheden t.b.v. het Griekenlanddes - kundigheidsonderzoek zijn hierdoor wel een beetje naar de ach tergrond verschoven. Een enkele keer wil Poelreiger nog wel bezoeken afleggen bij potentiële afnemers van Griekenlanddes kundigen (er is een lijst geselecteerd, waaruit een aselecte steekproef wordt genomen). Maar meer tijd wordt besteed aan het onderhouden van zijn taak als secretaris van de Onderwijs commissie, waaronder ook het schrijven van fraai voorlich tingsmateriaal voor argeloze abituriënten blijkt te vallen. En dan is er nog het congres in Hagensgraaf, waarvan de toegang een slordige 6/10e kfl p.p. zou gaan kosten. Nee, het werk aan de Griekenlanddeskundige vlot slechts lang zaam. Maar meent Poelreiger opgemerkt te hebben dat Bogel zelf daaraan ook niet meer zo zwaar lijkt te tillen. Ook Bokkema is zeer tevreden. De uit zijn laboratorium komen de Henk van Oploo is aangezocht voor een leerstoel over de grenzen, hetgeen niet minder dan een internationale erkenning van BokkemaTs Fonetisch Laboratorium inhoudt. Aanvankelijk, toen Bogel juist dekaan was geworden, is hij nog al geschrokken van de onbedachtzame akties van de jonge colle ga. Welhaast is de kern van de Byzantinologie, het Middel- en het Nieuwgrieks - de fonetiek - in de strijd verloren gegaan. Maar Bokkema heeft gemerkt, dat Bogel zijn vreemde ideeën wat laat varen. Bovendien zit Bogel de laatste tijd in de meest vreemde soorten buitenland. Wel heeft Bokkema geleerd dat het denkelijk wel zo verstandig is enige voeten aan de grond te hebben in een nieuw bestuur, zo als dat voor Bogels dagen immer het geval is geweest. Gelukkig loopt Bogels bestuur ten einde, denkt de hooggeleerde. 16. Bij Bogels terugkeer uit Indië blijkt diens villa in Kottendam zo waar klaar te zijn. Voor een energieke en jonge dekaan, zoals 390

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 391