INLEIDING Voordat we de enquête gaan behandelen lijkt het ons raadzaam eerst wat meer over de "Snellius" commissie TH-praktijk te ver tellen. De commissie is officieel opgericht op de ledenvergade ring van 3 november 1977. Direkt na de oprichting hebben de com missieleden een poster gemaakt, waarop vermeld werd met welk doel de commissie geïnstalleerd is. De volledige tekst van dit af fiche luidde als volgt: Tijdens de laatstgehouden Snelliusvergadering is de "Overleg commissie T. H. -praktijk" in het leven geroepen. Deze commis sie heeft tot taak het stimuleren en coördineren van aktiviteiten, die gericht zijn op verbeterde kontakten met in de praktijk werk zame geodeten. Gebleken is namelijk, dat er een algemene behoefte bestaat aan deze kontakten om bijv. de volgende zaken mogelijk te maken: 1. Het verschaffen van een beter inzicht in de beroepspraktijk aan de geodetische studenten; in het rapport van de studieadviseur over de studievoortgang in de afstudeerfase wordt dit gebrek aan een duidelijk "beroepsbeeld" als medeoorzaak van vertra ging in de studie genoemd. 2. Het verschaffen van een beter beeld van het studieprogramma aan de in de praktijk werkzamen; dan kunnen bijv. reacties uit de praktijk op het studieprogramma bijdragen tot een eventuele heroriëntering van het programma. 3. Enkele "praktische" voordelen, zoals: betere mogelijkheden tot het cre'êren van zinvolle stageplaatsen, waarbij men ook zou kunnen denken aan een zgn. "snuffelstage" voor studenten in de basisstudie. De commissie is overtuigd van het belang van goede kontakten tus sen de Afdeling der Geodesie en de beroepspraktijk, zij hoopt daarom ook, in ieders eigenbelang en gelet op ieders verantwoor delijkheid, op de bereidheid van de studenten zich hiervoor in te zetten. Met name zal deze bereidheid zich in te zetten nodig zijn voor het uitvoeren van een aantal aktiviteiten waarvoor de plannen thans worden besproken. Aan het begin van het nieuwe collegejaar zal de commissie hierop terugkomen en een en ander opnieuw onder de aandacht brengen. Dit gebeurt, uiteraard, in nauw overleg met de afdeling. Mogen wij dan, tot slot, een ieder vragen zijn gedachten eens over de materie te laten gaan om na de zomervakantie zo snel mo gelijk tot een complete aanpak te komen. 403

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 404