OPLEIDING IN DE PLAN O LOGISCH-ADMINISTRATIEVE GEODESIE prof. mr. P de Haan P. de Haan is gewoon hoogleraar in het onroerend goed recht en de systeem ontwikkeling van de administratieve wetgeving aan de T. Hte Delft en buitengewoon hoogleraar in het grond- gebruikrecht aan de Vrije Universiteit 1. Omschrijving vakgebied De langzamerhand gevestigde traditie van het Landmeetkundig Gezelschap Snellius om eens in de vijf jaar verkenningen rond de geodesie*) te doen uitvoeren door mensen van binnen en bui ten dit wetenschaps- en beroepsveld geeft sommige bevoorrech ten - bedoeld of onbedoeld - de gelegenheid tot het schrijven van een periodiek overzicht over dit terrein, voorzover zij het vanuit wisselende gezichtshoeken kunnen overzien. Voor mij is het nu de derde keer dat mij een dergelijke gelegenheid wordt geboden met slechts een onderbreking voor de jaren 1965-1970, een periode die ook in andere opzichten een breuklijn in de uni versitaire en maatschappelijke geschiedenis betekent. Intussen worden de instrumenten waarmee landmeetkundige ver kenningen worden uitgevoerd wel steeds moderner, zodat het overzicht dat daardoor geboden wordt bijna evenredig toeneemt. Was het mij in 1965 nog slechts vergund iets over mijn eigen vak te schrijven onder de titel MDe geodetisch ingenieur en het recht", tien jaar later mocht ik de administratieve en planologische geo desie reeds in een juridisch-bestuurlijk kader plaatsen. De op dracht die ik nu heb luidt zo ruim dat ik niet eens meer over het recht hoef te praten en de hele ontwikkeling rond de opleiding in de planologisch-administratieve geodesie mag schetsen. Stil zwijgend gaat men er daarbij echter vanuit, dat daaronder mede het onroerend goed recht is begrepen. Waarschijnlijk is dit tra gische misverstand mede te wijten aan het feit dat ik ooit op een onbewaakt ogenblik dit vak onder de zgn. parageodetische vakken heb ingedeeld**).Dit was bij gelegenheid van de presen tatie van de resultaten van de vorige herprogrammering in het Turfschip van Breda. Die vakken werden toen door mij omschre ven als die welke voor de toepassing van de geodesie van groot 49 Titel van het Lustrumboek 1960-1965. Onderwijs en onderzoek in parageodetische vakken, NGT 73, blz. 41 e. v.

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 50