stuurlijke richting de verschillen in opleidingsniveau voor een groot deel zullen vervagen. 6. Slotopmerkingen Bij het beschouwen van de toekomstige relaties is geen duidelijk onderscheid gemaakt tussen het gewenste en het verwachte. Dik wijls is de wens ook de vader van de verwachting geweest. Verschillende moeilijk meetbare factoren spelen daarbij een rol. Hierdoor is de nauwkeurigheid van de bepaling van de toekomstige relatie beperkt (moeilijk meetbare faktoren met moeilijk inschat - bare waarschijnlijkheid). Bovendien is ook de betrouwbaarheid van de verwachtingen betrekkelijk, omdat de mogelijke kombina- ties van factoren tot verschillende konklusies kunnen leiden. Tenslotte hoop ik dat afgestudeerden van de TH en de HTS zullen zeggen dat ik ten aanzien van hun huidige situatie te somber ben geweest en dat ik met betrekking tot hun toekomstige toestand open deuren heb ingetrapt. 77 Literatuur: 1. Voorontwerp van de "Kaderwet Hoger Onderwijs" van de Minister van On derwijs en Wetenschappen en van de Minister van Landbouw en Visserij, d.d. 16-1-1980; 2. Ontwerp van "Wet Twee-fasenstruktuur Wetenschappelijk Onderwijs" van de Minister van Onderwijs en Wetenschappen en de Minister van Landbouw en Visserij, d.d. 27-3-1980; 3. Concept-wetsontwerp van de TTWet op het Hoger Beroepsonderwijs" van de Minister van Onderwijs en Wetenschappen en den Minister Minister van Landbouw en Visserij, d.d. 19-12-1979; 4. Publikaties in PT/AKTUEEL, d.d. 5-12-1979; 5. Rapport van de commissie Onderwijs van de sektie HTO van de HBO-raad inzake: "Aanzet tot eigen visieontwikkeling", verschenen in februari 1979; 6. "Papieren patroon Geodesie" (informatiebundel voor le-jaars studenten, een co-produktie van "Snéllius" en de afdeling Geodesie), alsmede de, in het kader van de Wet Wederzijdse Doorstroming HBO-WO, uitgegeven voorlichtingsbrochures: "Geodesie studeren in Delft" en "Landmeetkunde studeren in Utrecht". Uitgegeven in september 1979; 7. Zie voor meer informatie hierover het Geodesia-nummer van maart 1979; 8. Zie voor meer informatie hierover de nota "Hoger Onderwijs in de Toe komst" van Van Kemenade en de nota "Hoger Onderwijs voor Velen" van Pais.

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 78