VASTGOEDGEODEET prof. dr. ir. M.J.M. Bogaerts M. J. M. Bogaerts is als gewoon hoogleraar in de leer der vast goedsystemen verhonden aan de Afdeling der GeodesieTevens is prof .Bogaerts dekaan van de Afdeling. 1. Wat is vastgoedgeodesie Overzie ik de periode van de afgelopen drie jaar waarin ik de- kaan van de Afdeling der Geodesie was, dan springen daarin twee initiatieven naar voren, nl. a. de voorbereiding tot wijziging van het studieprogramma om een opleiding tot vastgoedgeodeet mogelijk te maken; b. de voorbereiding voor de stichting van een onderzoekcentrum voor vastgoedinformatie. Het is dus niet zo onlogisch dat de Lustrumboekcommissie mij vroeg iets te schrijven over de vastgoedgeodeet in relatie tot het onderwijs en onderzoek. Ik zal het begrip vastgoedgeodesie eerst trachten te omschrijven, ondanks het feit dat ik niet de uitvinder van het woord ben en de ze term ook niet erg kan appreciëren. De vastgoedgeodesie is dat deel van de geodesie dat zich richt op de informatieverzorging met betrekking tot het vastgoed en de hier nauw mee verbonden activiteiten van de overheid en van particulieren. Daarnaast richt de vastgoed geodesie zich op de planning van veranderingen in de rechtstoestand van vastgoed Bij deze omschrijving behoort een nadere definitie van het woord vastgoed. Hieronder wordt verstaan de verzameling elementen die een vaste plaats op, in of onder het aardoppervlak hebben. Deze variëren van grote gebieden tot kleine objecten. 91 *)Het is goed hier nogmaals te vermelden dat beide initiatieven pas volledig tot ontwikkeling konden worden gebracht door de inzet van ir. Th. J. Poel stra, die als wetenschappelijk hoofdmedewerker de staf van de leerstoel vastgoedsystemen kwam versterken. **)De studie-actualisering werd op geestige wijze in Geopinie begeleid met de befaamde Bogelstrip. Het zou jammer zijn als deze strip voor het nage slacht verloren zou gaan. ***)De eerste zin van deze definitie is van mijzelf afkomstig, de tweede van prof. De Haan.

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 92