derzoek gebeurde meestal in samenwerking met de kadastrale ruilverkavelingsdienst. Door tijdgebrek kon nauwelijks sprake zijn van een systematische aanpak van het onderzoek. Het ging vaak meer om de krenten in de pap. Zo is bijvoorbeeld in het kader van afstudeeronderwerpen veel onderzoek verricht naar het nut van planologische maatregelen bij ruilverkaveling, maar resultaten hiervan zijn nooit in het onderwijs aan de orde ge weest. Ook de toegepaste fotogrammetrie werd in die tijd tot het vakge bied van de planologische geodesie gerekend. Uitgebreide proe ven in het kader van de OEEPE, in Apeldoorn, in Tilburg en in Amsterdam ten behoeve van de toepassing van de fotogramme trie in stedelijke gebieden werden opgezet, maar door diverse oorzaken, voornamelijk tijdgebrek, niet goed afgewerkt Het vak optische lengtemeting was op de afdeling als een hete aardappel van de ene docent naar de andere doorgeschoven. Toen het bij de planologische geodesie terecht kwam kreeg het vak veel aandacht van de inmiddels gegroeide staf. De voer- straalmethode was zeer geschikt voor automatisering van de re gistratie Toen de heer Haasbroek met pensioen ging kwam logischerwijze het vak "grondboekhouding" bij de planologische geodesie terecht. Daarna ontwikkelde prof. Witt het vak "ge meentelijk grondbedrijf". Dat de vastgoedgeodesie onder zijn leiding nog niet tot volle ont wikkeling kon komen lag zeker niet aan de inzet van prof.Witt Hij had te maken met een aantal beperkende voorwaarden: - een veel te kleine staf; - te veel onderwerpen die te veel uiteenliepen; - er was in de beroepspraktijk geen researchinstituut waarop 96 *)Het zal de lezers verbazen waarom de fotogrammetrie niet in zijn geheel bij de leerstoel van prof. Roelofs was ondergebracht. Deze leerstoel was echter gedeeltelijk gericht op de fotogrammetrie. Daarnaast werd aan dacht besteed aan astronomische geodesie, instrumentele geodesie, enz. De afdeling beschikte indertijd over vier leerstoelen, terwijl door de be noeming van de lectoren tot hoogleraar per 1 januari 1980 thans over tien leerstoelen kan worden beschikt **)Het hoogtepunt van dit onderzoek was mijn promotie tot doctor in de tech nische wetenschappen op de vervaardiging van een zelf reducerende basis- afstandmeter met automatische registratie. Het is jammer dat er zo'n ge ringe geneigdheid bij geodeten bestaat om te promoveren. Dit maakt het uitzonderlijk moeilijk goede docenten te vinden voor openstaande vacatures. ***)Prof. Witt is thans nog actief als voorzitter van commissie 7 van de F.I.G. (Kadaster) en als lid van de Rijkscommissie voor Geodesie. In 1977 werd hij erelid van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie.

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 97