kon worden teruggevallen. De verdere geschiedenis is bekend. In 1974 werd het nieuwe stu dieprogramma voor geodetisch ingenieur ingevoerd waarin veel meer plaats werd ingeruimd voor de planologisch-administratie- ve geodesie. De leerstoel in de leer der vastgoedsystemen werd ingesteld. Ondergetekende werd in 1976 op deze plaats benoemd. Daarna werd de leerstoel planologische geodesie geprofileerd. 5. Tableau de la troupe Uit eigen ervaring weet ik wat het betekent een nieuwe leerstoel op te moeten bouwen zonder dat teruggevallen kan worden op eerdere ontwikkelingen. Op het terrein van de planologische geodesie is op de afdeling weliswaar meer onderzoek verricht dan op het gebied van de vastgoedsystemen, maar mede gezien de ontwikkelingen op het terrein van de automatisering gaat het hier in feite ook om de opbouw van een volledig nieuwe leerstoel. De ontwikkelingen in de beroepspraktijk rechtvaardigen de in stelling van twee TTgeodetischeM leerstoelen in de vastgoedgeode- sie. Voor de afdeling is het daarbij een gunstige bijkomstigheid dat het aantal studenten toeneemt. Hier wreekt zich echter het feit dat zich in het verleden te wei nig geodeten wetenschappelijk hebben gekwalificeerd in dit vak gebied. Al het onderzoek in Nederland concentreerde zich rond de leerstoel planologische geodesie met zijn kleine staf. Welis waar was reeds een betrekkelijk groot aantal geodeten in de vastgoedgeodesie (kadastrale ruilverkavelingsdienst, gemeente lijke grondbedrijven, enz.) werkzaam, maar publikaties van on derzoeken verschenen nauwelijks. Het ontbreken van een re searchcentrum waarin onderzoeken op het terrein van de vast goedgeodesie worden uitgevoerd doet zich ernstig voelen. De problemen rond de bezetting van de vacante leerstoel planolo gische geodesie komen voort uit bovengeschetste moeilijkheden. Thans komt daarbij het probleem van inkrimping van het perso neel aan de Technische Hogeschool, waardoor het niet mogelijk is voor'het vakgebied een behoorlijke staf op te bouwen. Dit alles heeft er mede toe geleid dat ik spoed heb gezet achter de plannen om op korte termijn te komen tot een Studiecen trum voor Vastgoedinformatie. 97 *)Ik hoop dat op het moment van publicatie van dit lustrumboek de oprichting van het Studiecentrum voor Vastgoedinformatie een feit is.

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 98