instellingen hier zorg voor dragen Het resultaat van de gesprekken kan als volgt worden samengevat: het niet toepassen van fotogrammetrie berustte niet op een weloverwogen af wijzing van de methode, maar veeleer op een totale onbekendheid met de fotogrammetrische meettechniek; één bedrijf wilde zo snel mogelijk overgaan tot een haalbaarheidsonderzoek van de methode binnen zijn dimensiecontrole-problematiek. Naar aanleiding van deze gesprekken rees de volgende vraag: Is het mogelijk een onderneming op te richten die activiteiten ontplooit op het gebied van de geodesie, de terrestrische fotogrammetrie en de niet-topo- grafische fotogrammetrie? Het stellen van deze vraag leidt direct tot een groot aantal nieuwe vragen, zoals: Kan de onderneming levensvatbaar zijn, met andere woorden, is de markt, die men denkt te veroveren, groot genoeg voor het bestaan van de onderneming? Wat worden mijn produkten en diensten? Wie zijn de huidige concurrenten en uit welke hoek kunnen potentiële con currenten verwacht worden? Ben ik wel geschikt voor een bestaan als ondernemer? Hoe kom ik aan startkapitaal? Wat zijn de financiële consequenties van het zelfstandig ondernemerschap? Wat zijn de juridische consequenties van het zelfstandig ondernemerschap? Is het niet bijzonder moeilijk, zo niet onmogelijk, fotogrammetrie bij klanten aan te bevelen? Onbekend maakt toch onbemind? Bovenstaande vragen geven wel aan wat allemaal om de hoek komt kijken bij het oprichten van een onderneming. Men moet op al deze vragen een weloverwogen antwoord kunnen geven voordat de eigenlijke oprichting plaatsvindt. Immers, je maakt een keuze die vérstrekkende gevolgen kan hebben voor je toekomst. Als je je ideeën enigszins op een rijtje hebt gezet is de volgende stap het naar bui- 159 De dagelijkse leiding van het DIGIDS-project berust bij Ir. M.J.P.M. Lemmens, die als promovendus voor dit werk is aangetrokken

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 162