- de noodzaak van planning van het commerciële beleid. Allemaal zaken die niet tot de standaardbagage van een afgestudeerde geodeet behoren. De Technische Hogescholen speelden in op het fenomeen starter. De Technische Hogeschool Twente heeft, dankzij een samenwerkingsproject met het Ministerie van Economische Zaken, aan recentelijk afgestudeerde ingenieurs de mogelijkheid gegeven om in een tijdelijk dienstverband aan deze TH ca. 50% van hun tijd te besteden aan het starten en runnen van een eigen onderneming. De overige uren dienen zij te besteden aan onderzoek en ontwikkeling van inno vatieve produkten en werkwijzen die uiteraard ook voor hun onderneming be langrijk mogen zijn. De voordelen zijn duidelijk. De ondernemer ontvangt een stukje zekerheid, nl. een inkomen, en verkrijgt een extra dosis know-how. De Technische Hogeschool verkrijgt, naast de good-will, een goed inzicht in bepaal de ontwikkelingen dankzij de goede contacten met "high-tech" ondernemingen. Inmiddels, het is herfst 1983, kreeg het begrip starter ook binnen het College van Bestuur van de Technische Hogeschool Delft aandacht. Het kwam met een initia tief dat bestond uit een materieel en een immaterieel gedeelte. In "materieel" opzicht bood men afgestudeerde ingenieurs een kamer aan in het gebouw voor Werktuigbouwkunde aan de Mekelweg waar men bedrijfsactivitei ten kon ontplooien. Dit alles tegen een redelijke huur. Wat de immateriële kant van de zaak betreft werden zaken genoemd als: het binnen de TH beschouwd worden als onbezoldigd medewerker, zodat je vrijelijk advies en kennis kunt vergaren; het via het transferpunt van de TH verkrijgen van extra steun bij het realiseren van de plannen; het in een vroeg stadium betrokken zijn bij de plannen van de TH en o.a. de gemeente Delft die moeten leiden tot de realisering van een bedrijvencetrum in de Delftse TH-wijk (naar analogie met het gerealiseerde in Twente). Toen ik eind 1983 op de hoogte werd gebracht van deze TH-pannen zag ik de voordelen van dit initiatief in. Hier werd namelijk de mogelijkheid geboden om op een relatief goedkope wijze bedrijfsruimte te huren waar gestart kon worden. Het dienstverband aan de TH-Delft werd beëindigd en op 29 februari 1984 zag de onderneming Geodelta het levenslicht. Op part-time basis bleef ik research-werkzaamheden aan de TH verrichten die mogelijk zullen leiden tot een promotie. Deze werkzaamheden worden gefinan- 161

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 164