cierd door de Stichting Delfts Hogeschool Fonds. De feitelijke oprichting van de onderneming is slechts een kwestie van een for mulier invullen bij de Kamer van Koophandel en het invullen van formulieren bij het belastingkantoor. 3. 29 februari 1984; De trossen los Je bent jong, je bent klein en je wilt wat. Wat wil je? Zelfstandig werken in je eigen onderneming. Op het moment van oprichting was Geodelta's orderportefeuille gevuld met twee opdrachten, nl. een langlopende opdracht (enkele maanden werk) en een kort lopende opdracht (enkele weken werk). Dit was een vrij magere orderportefeuille maar op dat moment ruimschoots vol doende. Het werk houdt namelijk niet op bij het uitvoeren van deze opdrachten. Men moet ook een administratie bijhouden, een relatie-circuit opbouwen en, heel belangrijk, oog hebben voor continuïteit binnen de onderneming. Dit laatste be tekent dat je tijdens het uitvoeren van de twee opdrachten nieuwe opdrachten moet zien te vergaren. Voor veel starters is dit denken in termen van continuïteit een probleem. Men heeft een aantal opdrachten, breidt snel uit, levert een kwalitatief hoogwaardig produkt en plotseling is er niets meer, waardoor toch nog het doek valt over de jonge onderneming. Vanaf de oprichtingsdatum werd een bescheiden begin gemaakt met de zoge naamde opdrachten acquisitie. Dit gebeurde via een direct-mailing brief waarin aandacht werd gevraagd voor de diensten van Geodelta. Deze methode bleek niet te werken. Het was te weinig professioneel. Het ont brak Geodelta aan een brochure. Er werd derhalve geïnvesteerd in het ontwerpen en drukken van een brochure, enveloppen, visitekaartjes, etc. Dit alles in één zogenaamde house-style. Hiermede verkreeg Geodelta een voor iedereen duidelijk herkenbaar eigen ge- zicht.- 4. De produkten en diensten van Geodelta 4.1. Fotogrammetrie Ingenieursbureau Geodelta levert fotogrammetrische produkten en diensten. Bin nen haar fotogrammetrische activiteiten ligt het accent op de terrestrische en niet-topografische fotogrammetrie 162

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 165