werken verkennen, vereffenen en toetsen. Het systeem koppelt op ideale wijze een hoge mate van gebruikersvriendelijkheid aan de Delftse puntsbepalingstheorieën, zoals ontwikkeld door professor Baarda en zijn medewerkers. Microscan-2D kan ingezet worden voor de verkenning en vereffening van kring- netten, veelhoeken, snelliuspunten, triangulaties, trilateraties,.tachymeternetwer- ken (vrije opstellingen), etc. Het biedt een gebruiker mogelijkheden als: verkenningsberekeningen; vereffeningsberekeningen volgens de eerste en/of tweede fase; het gebruik van criterium- en vervangingsmatrices; precisieberekeningen betrouwbaarheidsberekeningen; data-snooping; per waarneming in te voeren standaardafwijking; etc. Microscan-2D is speciaal ontwikkeld voor gebruik op een personal computer. In terfacing met uitvoer van zelfregistrerende tachymeters is mogelijk. Het softwarepakket wordt standaard geleverd met een Tulip Advance-PC micro computer. Deze 16-bits IBM-compatible microcomputer koppelt een snelle gege vensverwerking aan een gunstige prijs. Vanwege zijn draagbeugel en zijn in de computerunit inschuifbare toetsenbord behoort het uitvoeren van verkenningen en vereffeningen op locatie tot de moge lijkheden. Met dit systeem kunnen ook kleinere landmeetkundige bedrijven en instellingen zelf kwalitatief hoogwaardige vereffeningsresultaten leveren. Microscan-2D bestaat uit een viertal modulen (figuur 1) te weten: Microscan-preprocessor; Microscan-graphics; Microscan-adjustment testing; Microscan-analysis. 165

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 168