SNELLIUS 45 JAAR Ondanks forse bezuinigingen en daarmee gepaard gaande veranderingen in studie duur en -programma ik denk vooral aan de invoering van de twee-fasen struc tuur - is het Landmeetkundig Gezelschap Snellius nog altijd de oude gebleven; al is het een rots in de branding die al deze vernieuwingen trotseert. Deze van hogerhand opgelegde veranderingen hebben vooralsnog de student koud gelaten. Intussen is men wel druk doende de beloofde twee-fasen structuur de rug toe te keren en het bij één fase te laten; een afleidingsmanoeuvre op hoog niveau. Ook studentenvoorzieningen in meer algemene zin dreigen ten onder te gaan in de bezuinigingsplannen. Het is af en toe gênant om te constateren hoe Nederland met zijn wetenschappelijk onderwijs omspringt. Desondanks vaart Snellius wel, daar moge onder andere dit voor u liggende lus- trumboek een bewijs van zijn. Zonder studenten, die bewust hun studie gedu rende een bepaalde tijd op een tweede plan schuiven, was dit niet gelukt. In deze tijd van beperking van toegelaten studieduur is de vanzelfsprekendheid waarmee de student iets naast zijn studie onderneemt weliswaar iets afgenomen maar toch niet verdwenen. Elk jaar weer staat er een aanzienlijke groep geodesie-studenten klaar het Gezelschap, door middel van bestuurs- en commissiewerkzaamheden, een jaar verder te loodsen. Zo zijn we gekomen tot het negende lustrum van het Landmeetkundig Gezel schap Snellius, een respectabel aantal dunkt me. Nalezing van het voorwoord van de toenmalige voorzitter Rentema en oud-voorzitter en erelid Homan uit het lustrumboek '40—'50 doet dan ook een gevoel van trots in mij opkomen. Met recht kan gesproken worden van een rots in de branding. De geodesie is volop in beweging en Snellius draagt zijn steentje bij door studen ten de gelegenheid te bieden, zich op enigerlei wijze te ontplooien naast de studie. Is de eerste constatering verheugend voor een ieder die zich met het vak bezighoudt, de tweede is echter uit oogpunt van Snellius noodzakelijk. Zowel dit boek als het lustrum zelf zullen tot het bovengenoemde bijdragen. Leendert Boer, Voorzitter LG Snellius 13

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 16