VOORWOORD Van de lustrumboekcommissie ontving ik de vraag om als dekaan van de afdeling een kort woord vooraf te schrijven in het lustrumboek 1980—1985. Gaarne voldoe ik hieraan, omdat de relatie tussen het Landmeetkundig Gezel schap "Snellius" en de Afdeling der Geodesie niet alleen goed genoemd mag worden, maar ook van wezenlijke betekenis is voor onze afdeling. Dit geldt niet alleen voor de werksfeer, maar ook voor het vakgebied zelf en in het bijzonder voor de ingenieursopleiding. De laatste jaren is er veel veranderd in de onderwijswereld en dus ook in de oplei ding voor geodetisch ingenieur en alle veranderingen hebben zelfs nog geen con crete vorm aangenomen. In de eerste plaats denk ik hierbij aan de invoering van een cursusduur van 4 jaar, de eerste fase. Verder zijn er de beperkte studieduur van 6 jaar en de na-doctorale opleiding. Hierdoor staan doelstelling en inhoud van het studieprogramma opnieuw ter discussie. Het is geen eenvoudige zaak om aan te geven welke aspecten in de opleiding voor de toekomstige ingenieur essen tieel zijn. Bovendien moet in de opleiding een goed evenwicht gevonden worden tussen de meer theoretische en fundamentele aspecten en de praktische vaardig heden. Door de invoering van een kortere cursusduur komt het laatstgenoemde mogelijk in het gedrang. Daarnaast is het van belang dat nieuwe ontwikkelingen en gedachtengangen worden onderkend en besproken, zodat hierop tijdig en ade quaat kan worden gereageerd. Ondanks genoemde kortere cursusduur en beperking in studieduur is het van het grootste belang dat niet alleen medewerkers van de afdeling, maar ook studenten ten nauwste betrokken blijven bij veranderingen en nieuwe ontwikkelingen. Studeren is niet alleen een examen doen en een goed cijfer halen, maar ook actief bezig zijn met de inhoud van het vak en goede bouwstenen aandragen voor een optimale ingenieursopleiding. Ik kan u verzekeren, dat het niet alleen waardevol is voor de eigen opleiding, maar ook interessant om op de een of andere manier mee te werken aan de groei van een vakgebied. Ook voor studenten zijn hiervoor binnen de afdeling vele mogelijkheden. Veel studenten zijn actief in het bestuur, de afdelingsraad, de onderwijscommissie, de vakgroepen en vele andere commissies. Een woord van waardering is hier op zijn plaats, omdat zij veelal goed voorbereid hun mening en standpunt naar voren brengen. Tot slot aan "Snellius" onze hartelijke gelukwensen bij deze negende lustrum viering. Namens de afdeling spreek ik de hoop en ook de verwachting uit dat het 15

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 18