Ook is het mogelijk knoop- en oppervlak-nummers te plaatsen, zodat de segment file in^zijn geheel analoog wordt weergegeven (zie figuur). Een laatste faciliteit is de lijnverdubbeling, hierdoor is het mogelijk een gedigitaliseerd stratenpatroon op een natuurgetrouwe manier vast te leggen (zie figuur). Een algemeen te gebruiken programma van mij maakt het mogelijk om de design file daarna vanaf een alphanumerieke terminal op de plotter te zetten. Vroeger moest dat vanaf een speciale terminal gebeuren, hetgeen soms nog wel eens tot wat probleempjes leidde. De editor SED staat, zoals misschien wel verwacht zal worden, voor Segment EDitor. Doel hiervan is om een segment file waar nog fouten in zitten te verbeteren, waarna vervolgens SCON weer gedraaid kan worden om een nieuwe controle uit te voe ren. Fouten die ontstaan tijdens het digitaliseren zijn bijvoorbeeld: het vergeten van een segment, of het afsluiten van een segment op een verkeerde knoop of op pervlak. Opties van de editor zijn onder andere: het verwijderen van een segment, het veranderen van knoop- en oppervlakte-nummers en het toevoegen van een ge heel nieuw segment. Tevens bestaat de mogelijkheid te controleren of een bepaald oppervlak "sluitend" is, d.w.z. omgeven wordt door aaneengesloten segmenten. Bovenstaande beschrijving geeft een goed beeld van de mogelijkheden van het pakket, maar er zijn nog veel meer opties. Bovendien gaan de ontwikkelingen door en zal het in de toekomst bijvoorbeeld ook mogelijk zijn segmenten files aan elkaar te koppelen, of over elkaar te leggen. Kortom, het pakket is nog lang niet "af'. 247

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 250