Haasbroek verzorgde een aantal belangrijke eerstejaars colleges zoals het college landmeten en daardoor was hij van begin af aan bekend bij de studenten. Bij de ontvangst van de nieuwe eerstejaars sprak hij altijd het welkomstwoord namens de afdeling. Hij begon ieder jaar met dezelfde zin: "Mijne heren", (vrouwelijke studenten waren er toen zelden) "u hebt gekozen voor het vak geodesie en uit eigen ervaring kan ik u zeggen dat u daarmede een goede keus hebt gedaan." Haasbroek, die na zijn studie in Wageningen bijna 24 jaar in de praktijk werk zaam was geweest (o.a. bij de kadastrale hermeting van Amsterdam) hield veel van zijn vak en liet geen kans ongebruikt om deze liefde op de studenten over te dragen. Haasbroeks belangstelling betrof niet alleen het vakgebied. Allerlei zaken op het gebied van kunst en cultuur hielden hem bezig. De invloed van zijn vrouw, een begenadigd fotografe en kunstschilderes was daar zeker niet vreemd aan. Veel aandacht besteedde hij ook aan de Nederlandse taal. Zijn speeches, zoals die bij het afscheidsdiner in de zomerkampen, waren doorvlochten met een spitse humor. Sommige studenten die ergens een schriftelijk verzoek voor moesten in dienen, wisten hoe ze Haasbroek een plezier konden doen. Zij zorgden ervoor dat hun brief een taal- en stijlkundig hoogstandje werd met een grappig woordge bruik. Haasbroek bewaarde zulke brieven zuinig en herlas ze vele malen. Zoals ik in een artikel in het vorige Lustrumboek (pag. 28) al opmerkte, fungeer de Haasbroek reeds als studie-adviseur vijf en twintig jaar vóór deze functionaris sen bij de universiteiten en hogescholen hun intrede deden. Bij de dank die vele geodetisch ingenieurs aan de heer .Haasbroek verschuldigd zijn, wil ik gaarne de mijne voegen voor de wijze raadgevingen die ik, ook na zijn pensionering, van hem mocht ontvangen. H.C. van der Hoek 318

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 321