Schiphol. Donderdag verplaatsten de activiteiten zich weer naar Geodesie, waar een viertal lezingen werd gehouden met na afloop een koud buffet. Vrijdag, de laatste activiteitendag, stond geheel in het teken van het slotfeest, dat in de tot feestzaal omgetoverde kantine en hal plaatsvond. De rest van het jaar had iedereen nodig om bij te komen van de lustrumweek, zo ook het Snelliusbestuur, dat geen noemenswaardige activiteiten meer ontplooide. 1981 Op 22 januari kreeg Jacques Smeets de voorzittershamer van Hiddo Velsink. Het oude bestuur, dat al bijna vijftien maanden aan het bewind was geweest, maakte plaats voor Jacques Smeets, Tjeu Lemmens, Mia van den Bogaard, Jan Jans en Paul Lohman. Het nieuwe bestuur presenteerde zich de volgende dag al bij het afscheid van de heer Hanzon, die met pensioen ging. Aan het einde van de maand werd het 40-jarig jubileum van de heer Verhoef ge vierd. Op 27 februari studeerden Steven Tonneman en Annelies Tigchelaar-Speelpenning af. Snellius nam afscheid van hen met een hecht doortimmerde quiz. Onderwijl vertoefde een groot aantal geodeten aan de andere kant van het Kanaal, onder de hoede van de excursiecommissie. April was een erg drukke maand. In de eerste week bracht een groep studenten uit Bonn een bezoek aan de afdeling. Met een pakket lustrumboeken keerden zij huiswaarts. Ludo Herinckx, een oud-lid, trouwde op 3 april met Elsbeth Langeraar. Vijf da gen erna treedt ook Berrie Coelman in het huwelijk, met Elfriede Baars. Op 9 april gaf prof. van Schilfgaarde een borrel in de Snelliuskamer naar aanleiding van zijn benoeming tot hoogleraar aan de afdeling der Geodesie. Martien Molenaar verdedigde op 14 april zijn proefschrift "A further inquiry into the theory of S-transformations and criterion matrices". En met succes, na een één uur duren de schermutseling met zijn opponenten werd hem de doctorsgraad verleend. Diezelfde dag vindt er een heus koffieconcert plaats om de komst van de piano naar de Snelliuskamer luister bij te zetten. Hans Versluys, Henk de Vries en René van der Schans waren de uitvoerende musici. Nog een derde huwelijk in april, op de 16e trouwden Joke Mol en Evert van der Berg. Ook hier is het bestuur uiter aard aanwezig om zijn felicitaties over te brengen. Diezelfde dag werd de Snellius- bar heropend. Deze was op 3 november voorlopig gesloten, nadat de politie een inval had gedaan. Barcommissaris Paul Lohman durfde de heropening aan, en kon vervolgens aan het werk. Op 17 april fietste een aantal geodeten het IJssel- meer rond, onder aanvoering van René van Noord en Jos Gerner, die de monster- 324

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 327