tocht dat jaar organiseerden. Met het zomerkamp in zicht moest het bestuur nog even de handen uit de mou wen steken. Op 3 juni studeerden Joop van Buren, Jan Bakker, Siebe Dijkstra, Marien Vermeer en Gerard Vrijkotte af. Daarna begon de grote uittocht naar Marum, waar op 9 juni het zomerkamp begon. Aan het einde van de zomervakantie werd een gloednieuwe Snelliusactiviteit ge ïntroduceerd, het eerstejaarsweekend. Een zevental mensen organiseerde het eve nement dat plaatsvond in het weekend voor de ontvangstweek, en inmiddels is het een goede traditie geworden. 23 aankomende eerstejaars brachten een lang weekend door in en rond Staelduinhoeve bij 's Gravezande. Toen ze daarna tij dens de OWEE in Delft losgelaten werden hadden ze niet alleen een bijzonder geslaagd weekend achter de rug, maar kenden ze inmiddels elkaar en een aantal ouderejaars. Een uit de eerstejaars geformeerd voetbalelftal verloor op 30 september met een miniem verschil van het ouderejaarsteam, waarna de eerstejaars een feest gaven in Staminee. Prof. Koeman gaf op 1 oktober in Utrecht zijn afscheidscollege, op de afdeling hield ir. Kalt van het Amsterdamse grondbedrijf een lezing op uitnodiging van de commissie T.H.-praktijk. Op 8 oktober bezocht een bus vol studenten de Land meetkundige Dienst van de gemeente Rotterdam. De week erna klopten de stu denten het personeelsteam met 11-3 tijdens de jaarlijkse voetbalwedstrijd. Prof. van Schilfgaarde hield op 20 oktober in de Aula zijn inaugurele rede geti teld "de werkzame stad". Op de afdeling werd daarna in nauwe samenwerking met Snellius een feest georganiseerd. De feestgangers konden genieten van uitge lezen kaassoorten en voortreffelijke wijnen. Tijdens het feest hield Joop Grave- steijn een lezing over "de buurt". Op 23 oktober, tijdens de abiturientendag, kwam het bestuur met zijn tweede nieuwe initiatief, het "geautomatiseerde" adressenboekje werd gepresenteerd. Het ledenbestand was de afgelopen jaren gestaag gegroeid, en zonder hulp van de computer zou de vervaardiging van het adressenboekje een aanzienlijk karwei zijn. Een zestal afstudeerders zei op 6 november de afdeling vaarwel: Vincent Benraad, Kenneth Blesch, Jelle Gaastra, Wim Pullen, Hans Versluys en Ruud Wieringa. Snellius nam natuurlijk op gepaste wijze afscheid van hen. Halverwege de ledenvergadering van 12 november wisselde het bestuur. Michiel Jellema, Ernst Peter Oosterbroek, Gerhard Goselink, Martijn Nanninga en Kees van Prooijen namen plaats achter de bestuurstafel. De dag erna feliciteerden zij prof. Aardoom, die toen 25 jaar aan de afdeling verbonden was. Rond 20 november was een negental studenten te gast bij hun collega's in Bonn, die eerder dat jaar de afdeling bezochten. Zij misten het afscheidscollege van René van der Schans dat gevolgd werd door een concert van hem samen met 325

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 328