Henk de Vries in de Snelliuskamer. De diesexcursie dat jaar had maar liefst vier programma's te bieden: de Grontmij in de Bilt, Intersite Surveys en Radio Holland, het K.N.M.I. en de VARA-studio's en de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders. De afsluitende boerenkoolmaaltijd was een succes, al klaagde een oud-lid over de wijze waarop het Snelliuslied ten gehore werd gebracht. Op 2 december kreeg Snellius een nieuwe commissiekamer op de eerste verdie ping, die de nodige rust bood voor vergaderingen en telefoongesprekken. De dag erna nam het bestuur, evenals de rest van de afdeling, afscheid van de heer van Dam. 1982 De eerste maanden van het jaar gingen voorbij zonder spectaculaire gebeurtenis sen, zodat iedereen zijn aandacht bij de tentamens kon houden. Op 26 februari kwam er enig leven in de brouwerij, Jan IJsselstein studeerde af. Omdat hij de enige was kreeg hij van Snellius een extra milde behandeling. Op 1 maart startte een lezingencyclus, een novum in de geschiedenis van Snellius. Prof. Bialas uit West-Duitsland hield een indrukwekkende lezing over de rol van de wetenschap bij oorlog en vrede. Later kwamen nog prof. Wegener Sleeswijk over Aangepaste Technologie in het verleden, Henk Smid over het belang van dierproeven, en tenslotte prof. Heertje over het officieuze circuit. Twee roerige ledenvergaderingen vonden plaats in maart. Een belangrijk gespreks onderwerp was de afschaffing van de zomerkampvergoeding van 200 gulden per student die in het verleden betaald werd uit inkomsten van het werk voor het Kadaster. Die inkomsten waren teruggelopen en er was geen geld meer voor indi viduele vergoedingen, wel zouden Snellius-activiteiten nog uit de zomerkamppot gesubsidieerd kunnen worden. Tijdens de ledenvergaderingen kwam een eventu ele boycot van het zomerkamp ter sprake om de zomerkamp-beheerscommissie te dwingen de vergoedingen te handhaven. Zover kwam het echter niet en het zomerkamp, dat voor de tweede keer in Marum zou worden gehouden, ging ge woon door. Ook de door het bestuur voorgestelde aankoop van stropdassen ver hitte de gemoederen. Enkele passages uit de notulen van 30 maart: "Het bestuur heeft het plan opgevat om Snellius-stropdassen te laten maken. Na deze mededeling klinkt er een vrij luid gelach in de zaal. Het bestuur heeft het idee dat er wel een voldoende groot afzetgebied is voor deze dassen. Hiddo Vel- sink vraagt waarom deze actie ondernomen wordt, als er al Snelliustruien zijn. Michiel Jellema denkt een gat in de markt ontdekt te hebben. Hiddo heeft liever een Snelliuspet, omdat hij nooit een stropdas draagt. Tevens vraagt hij of het ver moeden dat er een voldoende afzet is goed gefundeerd is met bijvoorbeeld een .326

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 329