enquête. Michiel Jellema zegt dat er geen enquête of iets dergelijks is geweest waarop Hiddo zegt dat hij de werkelijke behoefte sterk betwijfelt. Paul Lohman vreest dat het dragen van stropdassen door het Snelliusbestuur meer afstand zal scheppen tussen het bestuur en vooral de eerstejaars. Hij vindt dat het bestuur dit zich goed moet realiseren. Roelof Boekhold zegt dat 100 stropdassen een grote investering van Snellius vergen. Als de afzet waarop gerekend is niet ge haald wordt zit Snellius met een flinke strop (letterlijk strop-dassen dus)". Overigens gingen de stropdassen later als warme broodjes over de toonbank en moest al gauw een tweede bestelling geplaatst worden. In een aantal jaren veran derde het modebeeld drastisch, en af en toe zie je eerstejaars studenten met een stropdas, evenals Paul Lohman trouwens. In maart ook reisde een veertigtal geodeten kris kras door Duitsland en hield ir. Scheffers een boeiende, maar helaas niet zo druk bezochte, lezing over de land meter in het verleden. In april kwam de tweede serie Snelliustruien op de markt, deze keer uitgevoerd in donkerblauw met groot wit embleem. Op 26 mei voetbalden de studenten tegen het personeel, en wonnen natuurlijk, zodat de wisselbeker in hun handen bleef. Twee Snelliusleden, Edu Schol en Willeke Wilhelm, trouwden op 4 juni. Drie dagen later trouwde Chrit Lemmen met Adrie Baarda. Rian van Delft, Jan Wil lem Klein Poelhuis en Henk de Vries mochten zich op 9 juni ingenieur noemen, nadat zij enkele door Snellius verzonnen spelletjes tot een goed einde gebracht hadden. Vervolgens begon het zomerkamp in Marum. Geplaagd door slecht weer zeulden de eerste-, tweede- en derdejaars door de Groningse velden, 's Ochtends werd iedereen motorisch gewekt: het wekkerlid werd geassisteerd door twee autoradio's die allebei een groot volume konden produceren. Op de open avond kwam het Snelliusbestuur op bezoek in een speciaal daarvoor gehuurde Chevro let. Dit om de post representatie op peil te houden. Natuurlijk werd er ook dit jaar weer een eerstejaarsweekend georganiseerd. Deze keer hoefden de aankomende eerstejaars niet zo ver te fietsen, het weekend werd gehouden op boerderij Vlietzigt in Rijswijk. Het totale aantal ingeschreven eerste jaars bereikte ongekende hoogten, 50 personen schreven zich in voor de studie geodesie. De practica organiserende medewerkers van de afdeling moesten even slikken toen ze dat hoorden en vroegen zich af wat het moest worden als deze trend zich voort zou zetten. Het nieuwe studieprogramma deed zijn intrede, en de afdeling werd gewrongen in het keurslijf van de uniforme jaarindeling. De uniforme jaarindeling versnip perde tentamen- en collegeperiodes en plaatste de laatste wiskundetentamens tij dens het zomerkamp. Het nieuwe studieprogramma bracht de studieduur terug van vijf naar vier jaar. Met moeite konden de weg te snijden college-uren gevon den worden, als het op inleveren van studielast aankomt vindt iedere docent zijn 327

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 330