eigen vak essentieel en onmisbaar voor elke geodeet. Op 30 augustus vertrokken twee medewerkers van Kartografie, mevrouw van Slobbe en de heer Sijmons verlieten de afdeling. Op het sportieve vlak begon het nieuwe studiejaar veelbelovend. Een groot aantal geodeten, verdeeld over twaalf teams, deed op 14 september mee aan het volley baltoernooi in de sporthal van de Sportstichting. De sportieve schermutselingen duurden de hele middag. Toen na afloop de balans was opgemaakt bleek het be- stuursteam als laatste te zijn geëindigd. De kersverse eerstejaars dolven op 30 september het onderspit in een voetbalwedstrijd tegen de ouderejaars, waarna zij een vat bier aanboden in Staminee om de dorstige kelen te laven. Op 8 oktober studeerden maar liefst zes geodeten af, Robert Kroon, Chrit Lem- men, Ad van Loon, Evert Roels, Erik Schalkwijk en Louis Smit. Op 13 oktober bleef een groot aantal studenten wat langer op de afdeling dan gebruikelijk, Snellius had een film/video-avond georganiseerd. De collegebanken waren goed gevuld. De heer Verhoef nam afscheid op 15 oktober, de heer van Reij op 22 ok tober. De heer van Reij bood Snellius bij zijn afscheid een originele scheepsbel aan, waarvan meteen dankbaar gebruik gemaakt werd. Enige tijd later kreeg de bel een vaste plaats in de bar. Prof. Rummel hield op 20 oktober in de Aula zijn inaugurele rede getiteld "Fy sische geodesie, poging tot plaatsbepaling Op 11 november gaf Michiel zijn geliefde voorzittershamer over aan Ruud Kath- mann en er kwamen vijf nieuwe gezichten achter de bestuurstafel. Ruud Kath- mann, Guy Hogenhout, Caspar Remmers, Niels van der Beek en Auke de Haan dienden zich aan als nieuwe bestuurders. Tijdens de aansluitende receptie lieten zij zich de hen van alle kanten aangeboden borrels goed smaken. Sommige be stuurders zelfs zo goed dat zij het einde van de receptie niet meer bewust mee maakten en per taxi naar huis gebracht moesten worden. Joop Gravesteijn was op 15 november 10 jaar aan de afdeling verbonden en vierde dat met een borrel in de Snelliusbar. Prof. Baarda sprak op 26 november in de Aula zijn afscheidsrede uit. Nadat hij de in 1951 overleden prof. Tienstra opvolgde drukte hij decennia lang zijn stem pel op de afdeling. Snellius gaf hem een passend afscheidsgeschenk, een Friese doorloper. Snellius' verjaardag werd aangegrepen om bezoeken te brengen aan bedrijven en instellingen in het zuiden des lands. De excursiegangers bezochten de Heidemij, de ENCI, het ingenieursbureau Krachten, de Provinciale Waterstaat en de Provin ciale Planologische Dienst van Limburg. De diesexcursie verliep niet geheel vlek keloos. Er hadden slechts weinig mensen ingetekend voor de excursie naar het ingenieursbureau, en daarvan versliepen zich enkelen, zodat er slechts tien over bleven. Verder bleef een van de bussen op weg naar Delft 's avonds met pech 330

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 333