langs de rijksweg staan, waardoor de inzittenden met drie uur oponthoud in het holst van de nacht thuiskwamen. Op 16 december zag een nieuwe Snelliusactiviteit het licht, het geofeest. Op de afdeling werd een maaltijd geserveerd, waarna de bekende Rotterdamse formatie Noodweer een concert gaf. 1983 Op 4 februari studeerden Gerard Pellemans, de heer Tamminga, Ed Vaessen en Hiddo Velsink af. De heer Tamminga, al jarenlang civiel landmeter, had alleen een afstudeerscriptie hoeven te schrijven. Tijdens het rumoer van de afstudeer- receptie verdween het maxipiket, waarop de jonge ingenieurs zojuist hun naam plaatje geschroefd hadden. In de hoop het piket weer terug te vinden zette het bestuur een speurtocht in, waarbij zelfs de hoofddirectie van het Kadaster werd ingeschakeld. Helaas bleef het piket onvindbaar. Op 8 februari trouwden Jaap van der Toorn en Ada de Jong in den Haag. Franklin W. Zeeman, werkzaam in Kootwijk bij de ontwikkeling van laseraf- standmeters, overleed op 22 februari. Hij was slechts 39 jaar, zijn tragische dood schokte de afdeling: Eind februari vertrok de Snellius-excursiekaravaan naar het zuiden. Bezoeken werden gebracht aan België, Luxemburg en Frankrijk. In Nederland werd er in 1983 op grote schaal gediscussieerd over de te volgen energiepolitiek. Dit in het kader van de zogeheten Brede Maatschappelijke Dis cussie. Op 20 april kwamen ambtenaren van de B.M.D. naar de afdeling Geodesie, om ook de geodeten bij het inspraakcircus te betrekken. Voordat het zover was echter, had Snellius een aantal lezingen en pauzefilms over het onderwerp gepre senteerd. Op 23 februari hield ir. Zwemmer een lezing over het plan Lievense. Hij ontvouwde het idee om windmolenparken te combineren met een kunstmatig spaarbekken voor de energieopslag. Zowel de ontwikkelingen in de windmolen technologie, als die in de gedachtenvorming over spaarbekkens kwamen aan de orde. Ir. van der Hulst van de KEMA hield op 10 maart een verhaal over snelle kweekreactoren en benadrukte de door hem geclaimde veiligheid ervan. Herman Quee, werkzaam bij de Nederlandse Spoorwegen, promoveerde op 5 april op het proefschrift "Quaternion algebra applied to polygon theory in three de- mensional space". Drie dagen later trouwde onze dynamische kartograaf Menno Jan Kraak in Utrecht met Marijke Beckers. Twee Snelliusleden, Bertie Cools en Paul de Jonge, organiseerden spontaan een fietstocht door de Limburgse heuvelen, die op 5 mei gehouden werd. Een veer tigtal mensen fietste op deze prachtige voorjaarsdag de Mergellandroute. Het hechte peloton, dat in Borgharen gestart was, viel al snel uiteen. Daan Gast be- 331

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 334