stuurde de volgwagen en deelde studentenhaver en appelsap uit na elke zware klim. Er was een hoop geweld te zien in collegezaal A op 10 mei. Snellius had de heer Bruining bereid gevonden films te draaien en daar zat hij toen de hele avond aan vast. Apocalyps Now en Ben Hur zorgden voor meer dan zes uur filmplezier. Op 18 mei nam de heer Creusen afscheid in het E-kafee (terwijl voor dat soort gelegenheden de Snelliusbar ook prima plaats biedt). Vier afstudeerders namen afscheid op 27 mei: Jos Anneveld, Joke van der Beek, Jan Ebbinge en Peter de Wolf. De laatste twee bleven echter op de afdeling als medewerkers. Op de receptie werden de nodige roddels verspreid, ze mochten een aantal flauwe spelletjes doen, en vervolgens hun naamplaatje opschroeven. Niet op het maxipiket, want dat was nog steeds spoorloos verdwenen. Daarom kreeg iedere afstudeerder een eigen piket waarop het naambordje kon komen. Op 31 mei, op tijd voor het zomerkamp dus, arriveerde de derde lichting Snellius- truien. Deze keer in een verscheidenheid van kleuren en zowel in groot als in klein embleem. Er ontstond een run op de witte en lichtblauwe truien. Het zomerkamp werd in 1983 nabij Groesbeek gehouden, van 6 tot 24 juni, bij manage de Horst. De stallen boden alleen maar plaats aan de instrumenten. Koken, eten, slapen en drinken moest allemaal in tenten gebeuren. Een heuse cir custent werd opgericht als eet/bartent. De drie weken waren gelukkig gezegend met uitzonderlijk mooi weer, zodat de massale kampeerpartij niet al te oncomfor tabel was. De zomerkampbar had trouwens behoorlijk concurrentie van de bar van de manege. Zelfs de barcommissie kon je er af en toe aantreffen. Omgekeerd trouwens liet de manegebaas zich de pilsjes van de zomerkampbar ook goed smaken. Een onweersbui tijdens het afbreken besloot het zomerkamp, de zomer- kampgangers konden zonverbrand naar huis om van de inspanningen bij te ko men. Het eerstejaaTsweekend werd dit jaar in Oostvoorne gehouden, omdat nabije lokaties al door concurrerende studieverenigingen waren volgeboekt. De arme eerstejaars moesten dus eerst 30 kilometer fietsen. Overigens was de nieuwe lich ting niet zo groot als het jaar ervoor, een kleine 35 nieuwelingen kwamen stude ren. Zes ouderen hielden het studeren voor gezien: Rob Kok, Hans van der Marei, Ad Pluymers, Ted Schut, René Steenhoek en Victor van Well studeerden af op 31 augustus. Rabin Gangadin verkreeg op 14 september in één klap naambekendheid in het geodetische wereldje. Van zijn hand verschenen twee artikelen, een stukje over Snellius in de Delta en een stukje over het zomerkamp in de Geopinie. Een eigen kijk kon hem in ieder geval niet ontzegd worden. Hier enkele passages uit zijn publikaties. 332

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 335