"De kamer van de geodetische studievereniging Snellius maakt niet bepaald een gezellige indruk. Evenmin maakt het de indruk van een speciale ruimte voor al te zakelijke gesprekken en serieuze bedrijvigheden. Het is een vrij klein, somber hok waar je zo nu en dan een student zult tegenkomen die voor de zoveelste keer in hetzelfde tijdschrift zit te bladeren. Het interieur heeft veel weg van een ordinair Turks arbeiderscafé in een Haagse arbeiderswijk. Direkt bij het betreden van de kamer kijk je tegen de bar aan. Daarachter vind je een hok, waarin pils en andere dranken zijn weggestouwd. Verder zijn er karakterloze postvakjes, die door de eigenaars nooit geleegd worden en een collectie opbergmappen waarin tentamen- opgaven vanaf 1970 ter inzage liggen. Aan de muur hangen keurig ingelijst de pasfoto's van alle geodesiestudenten. Een honkie-tonkie piano en een paar ban ken completeren het meubilair van de Snelliuskamer". "Het zomerkamp 1983 is inmiddels achter de rug. Velen zullen het misschien jammer vinden dat ze niet langer hebben mogen genieten van de pracht die Groes- beek uitstraalt. Het gehele gebied is een panorama: weilanden die doorsneden worden met rechte strepen van sloten, die lichtstralen van de zon weerkaatsen. Laag boven de huisdaken zie je wel eens het extatische bliksemlicht van vogels, die hun manoeuvres met een ongelooflijke vaart, luchtacrobatiek uitvoeren. Hier en daar nemen kale vlakten de plaats in van kreupele bomen terwijl hoog boven je hoofd witte beeldhouwwerken van wolken als aanzwellende begrippen van Simon Vestdijk drijven. Het landschap wordt nog eens doorsneden door een kwiek geoi'stisch slingerend spoorlijntje. De wegen klimmen en dalen als een vaardig oosters danseresje tussen de groene velden, doorspikkeld met een geel ge was waarvan ik de naam nooit heb kunnen achterhalen". Er werd ook weer gevoetbald in het najaar. De studenten wonnen van het perso neel (10—1) op 15 september, de ouderejaars van de eerstejaars (3-0) op 6 ok tober. De eerstejaars gaven vervolgens een feest op Virgiel, waar de notoire zuipers aan hun trekken kwamen. De magistrale (pauze)film "het Gekkenbriefje" werd, over twee pauzes verdeeld, gedraaid op 18 en 19 oktober. Langzamerhand kwam de verjaardag van Snellius dichterbij en werd het weer tijd het bestuur te verversen. Een nieuwe, zes man sterke, formatie had zich kandidaat gesteld: Geert-Jan van Rooij, Andro Bottse, Paul de Jonge, Bertie Cools, Nyckele Sap en Jos Verheijen. Onder hen twee onderwijscommissarissen Bertie en Nycke le, die respectievelijk het oude- en het nieuwe programma voor hun rekening na men. De voorzitter kondigde in zijn intreerede aan dat het bestuur van plan was het aantal sportieve evenementen uit te breiden. Tijdens de wisselingsreceptie werd weer stelselmatig geprobeerd de nieuwe bestuurders dronken te voeren. Dit 333

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 336