met wisselend succes. Terwijl het ene bestuurslid zijn roes uitsliep op de bank in de Snelliuskamer, veinsde de secretaris broodnuchter zijn dronkenschap (de aan geboden borrels waren in de plantenbak terecht gekomen). Op 25 november studeerde een zestal studenten af. Berrie Coelman, Tjeu Lem- mens, Jos Muris, Ernst Peter Oosterbroek, Jacques Smeets en Bert Smit waren de gelukkigen, 's Avonds kwam tijdens een afstudeerfeest het maxipiket plotseling weer boven water, en verhuisde naar de rechtmatige eigenaar. De diesexcursie, op 29 november natuurlijk, had twee ver uiteenlopende bestem mingen, de radiosterrewacht van Dwingeloo en de multinational Philips in Eind hoven. De mensen in Dwingeloo kregen onder andere verhalen over Very Long Baseline Interferometry voorgeschoteld, bij Philips kreeg men een verhaal te horen over het verwijderen van ruis uit data gelezen van compact discs en beeld platen. Om de robuustheid van de foutencorrectie te bewijzen liep men met vieze schoenen over de schijfjes en boorde er gaten in alvorens ze af te draaien, iets wat de gemiddelde gebruiker toch niet zo snel zal doen. De lunch die Philips aan bood was van een overdadige luxe, de boerenkoolmaaltijd naderhand leek erbij vergeleken wel erg rudimentair, maar was niet minder smakelijk. Op 5 december bracht Sint Nicolaas een bezoek aan de afdeling. Hij werd verge zeld door een aantal zwarte pieten. Tijdens de speeches van de Sint bleek dat hij bijzonder goed op de hoogte was van het gedrag van studenten en personeel in het afgelopen jaar. Voor het begin van de kerstvakantie werd nog een ledenvergadering ingelast. Er hadden zoveel mensen ingetekend voor de Zwitserlandexcursie dat een aantal moest worden uitgeloot. Een druk bezochte ledenvergadering dus weer. Vernuf- telingen bedachten maar liefst tien'verschillende lotingsprocedures, zodat eerst stemmingssessies gehouden moesten worden om de te volgen lotingsprocedure te bepalen. Uiteindelijk werd een lotingsprocedure gekozen waarbij ieder een aantal lootjes kreeg gelijk aan het aantal jaren studerend min het aantal keren meege- weest. 1984 Rond de dies van de T.H.-Delft worden ieder jaar open dagen gehouden. Dit jaar was geodesie aan de beurt, samen met vliegtuigbouw. Twee dagen lang, op 20 en 21 januari, was het een drukte van jewelste op de afdeling. Duizenden mensen maakten kennis met het geodetische vakgebied door middel van demonstraties, films, dia's en posters. Snellius had ook een eigen stand, waar ranja geschonken werd en een prijsvraag uitgedeeld werd. Begin februari werd de Snellius College Responsiegroep geïntroduceerd. Deze nam de taken van de tentamendatacommissarissen over en stroomlijnde de Snel- 334

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 337