liusactiviteiten op het gebied van de onderwijsevaluatie. Op 2 februari ging de heer Homan, werkzaam bij het grondbedrijf van Amster dam en erelid van het Gezelschap, vervroegd met pensioen. Natuurlijk was een zware delegatie van Snellius aanwezig bij zijn afscheid. Ir. Knol, oprichter en directeur van het ingenieursbureau Passepartout, hield op 9 februari een lezing over het onderwerp geodeet en toekomst. In het bijzonder ging het over zijn ervaringen bij het opzetten van een eigen bedrijfje. Het volleybaltoernooi vond plaats op 21 februari. Twee dagen erna was er al weer een sportief evenement, de Snelliusloop. Een route van vijf kilometer was uitgezet dwars door de T.H.-wijk. De meeste deelnemers liepen één ronde, enkele fanatiekelingen liepen twee rondes, Diederik van Daalen liep op kop. Jos Gerner, Michiel Jellema, en Peter Latooij sloten hun studie af op 24 februari. Snellius nam natuurlijk op gepaste wijze afscheid van hen. Marcus Bakker, oud-kamerlid voor de C.P.N., hield op 15 maart een lezing geti teld Na het boeiende verhaal was het vraagteken volledig opgehelderd en werd er een punt achter de lezing gezet. Enige ongenode gasten kwamen op 24 maart de Snelliuskamer bezoeken. Een ge deelte van het meubilair namen ze na hun bezoek mee naar huis. Het bestuur ontdekte de ravage de volgende dag en besloot een veiling te organiseren om er financieel weer wat bovenop te komen. De buitenlandexcursie voerde in april een aantal geodeten naar Zwitserland. Ze verbleven daar van 8 tot 15 april en werkten een vol maar boeiend programma af. Op 18 april gaf een aantal medewerkers van de afdeling in lezingen hun kijk op de toekomstige ontwikkelingen in de geodesie. Alweer een nieuwe sportieve activiteit op 28 april: voor het eerst deed een Snel- liusteam mee aan de Batavierenrace. Aan deze estafetteloop van Nijmegen naar Enschede deden 200 ploegen mee met elk 25 deelnemers. Het Snelliusteam ein digde op een verdienstelijke 99ste plaats, 's Avonds werd er op de campus in Twente een kolossaal feest gevierd waarna de koude nacht in zomerkamptenten werd doorgebracht. Mart Smeets hield op 3 mei een lezing waarin hij vernietigende opmerkingen maakte over het peil van de Nederlandse sportjournalistiek, in het bijzonder van zijn eigen Studio Sport. Enige tijd erna werd hij, vanwege uitlatingen van dezelf de strekking in Vrij Nederland, ontslagen. Op 17 mei werd het afdelingsfeest gevierd, dit jaar in het teken van een goed doel: Snellius er weer bovenop helpen na de inbraak. Na de exquise maaltijd was er een veiling waarbij veilingmeesters Lopes en van Rooij er in slaagden de meest nutteloze prullen voor grof geld van de hand te doen. Ook de loterij zorgde voor inkomsten. De Delftse formatie de Brass Boppers verzorgde de muzikale omlijs ting. 335

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 338