gezeld met dia's van het vooroorlogse Rotterdam. Een overvolle zaal luisterde ademloos naar zijn verhaal waarin zijn brede interesses weer eens naar voren kwamen en waarin zijn visie op het studie-adviseursschap verpakt zat. Een aantal sprekers nam vervolgens afscheid en cadeau's werden aangeboden. Tot slot voer den Geert-Jan van Rooij (als van der Hoek) en Leen Boer (als student) een to neelstukje op, waaruit hier enkele passages. Student "Alleen zit ik nog met een ander probleem. Ik wist niet dat ik ooit nog eens aan de T.H. zou gaan studeren, dus daar heb ik bij de keuze van mijn vakkenpakket geen rekening mee gehouden. Ik heb nu een pretpakket met Nederlands, Engels, Frans, Biologie, Aardrijkskunde en Economie 1 en 2." v.d. Hoek "Oh, maar dat is een uitstekend pakket om geodesie mee te studeren. Je kunt gewoon beginnen en zult dan nog eens wat toelatingsexamens moeten doen. Die zijn wel erg moeilijk en haal je pas na 7 of 8 keer, maar zoveel jaren zul je toch ook wel over de studie doen. En omdat het je toch helemaal niets kan schelen, lijkt me dit geen belemme ring." Student "Als U zegt dat het kan, dan zal ik het toch maar doen. ik geloof nu toch dat dit de juiste studie voor mij is. In ieder geval hartelijk be dankt." Student v.d. Hoek Student v.d. Hoek Student "Nou, meneer van der Hoek, op het ogenblik is het helemaal niks. Ik ben namelijk lid geworden van het Studentencorps. Nu waren er laatst wat clubgenootjes op bezoek en die hebben er zo'n zooitje van gemaakt dat ik door mijn hospita op straat ben gezet." "Aha, het is dus meer de a-sociale geodeet." "Als het zo wilt zeggen. Ik heb ook het idee dat ik door mijn jaar genoten op geodesie niet zo wordt geaccepteerd." "Ik zie het al. Jij hebt zeker nog nooit van Snellius gehoord. Snellius is de studievereniging hier op de afdeling. Zij organiseert erg veel voor haar leden, zowel op onderwijsgebied als in gezelligheidsactivi teiten. Als ik jou was zou ik daar maar eens een kijkje gaan nemen. In deze tijd kun je wel weer een andere kamer krijgen, zodat je weer snel uit de zorgen zult zijn." "Enorm bedankt, het was goed weer eens even met U gepraat te heb ben. Ik heb het idee dat het nu weer moet lukken. Tot ziens. Student "Dag mijnheer van der Hoek, ik wilde eens komen praten over mijn studieresultaten. Ik ben inmiddels al een jaartje bezig en het wil maar 340

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 343