toond werd. Willem van der Gugten en Paul Noomen studeerden af op 22 februari, een dag na de elfstedentocht die dit jaar voor de verandering wél doorging. De afstudeerders moesten tijdens de afstudeerreceptie met darts nog een puntsbepalingsoefening doen. Diederik van Daalen, Leendert van Dijk en Joop Gravesteijn kwamen toen bij van al dat schaatsen, alle drie hadden ze de monstertocht uitgereden. Op 27 februari werd de nieuwe archiefruimte in gebruik genomen. Een smalle schacht kwam in de plaats van de commissiekamer op de eerste verdieping, die in een bezuinigingsoperatie was gesneuveld. Schout bij nacht van Opstal van de Hydrografische Dienst hield op 7 maart een lezing over zeekaarten. Hij schetste de nieuwe ontwikkelingen in de kaartvervaar diging en in het kaartgebruik. Hij sprak op uitnodiging van prof. Rummel en Snellius. Dinsdagmiddag 12 maart werd er yolleybal gespeeld in de sporthal. Tien teams streden om de Snellius-trofee. Dr. Vincent Icke, werkzaam aan de Rijksuniversi teit Leiden, hield op 20 maart een indrukwekkende lezing getiteld "Kosmologie, de quasar als theodoliet", waarin de metriek van het heelal aan de orde kwam. De T.H.-Delft organiseerde op 11 april een voorlichtingsmiddag voor 4 en 5 VWO-ers. Dit om ze tijdig het juiste pakket te laten kiezen zodat ze later op de T.H. terecht kunnen (en de T.H. geld opleveren). Snellius bemande de geodesie- stand. De gelukkigen die meemochten met de Hongarije-excursie vertrokken op 13 april. De excursiecommissie was zo slim geweest de heer Husti mee te nemen, zodat er geen taalproblemen konden ontstaan. Op 18 april was er een groots opgezette sollicitatievoorlichting georganiseerd door een aantal studieverenigingen onder aanvoering van Practische Studie. Uiteraard deed Snellius mee. Tjeu Lemmens, in het verleden zeer actief Snellius-lid, trouwde op 19 april met Ine Beurskens. Prof. Maris nam op 26 april afscheid van de afdeling. De dag erna werd in het kader van de Batavierenrace 170 kilometer in estafettevorm gelopen tussen Nij megen en Enschede. Het Snellius-team deed fanatiek mee maar eindigde slechts op de 145ste plaats (van de 240 teams). Velen hielden vanwege het slechte weer het slotfeest voor gezien en vertrokken 's avonds al naar Delft. De achterblijvers vermaakten zich opperbest en keerden de volgende dag naar Delft terug. Ir. Leegte van de N.A.M. hield op 1 mei een lezing over bodemdalingen in Gro ningen als gevolg van de aardgaswinning en methoden om die daling te bepalen en te voorspellen. De dag erna voetbalden studenten en personeel tegen elkaar tussen de buien door. De studenten wonnen met gemak. Het geofeest op 9 mei was geheel italiaans getint en was daarom omgedoopt tot geofesta. Na het italiaans eten en dito speelfilm trad Michelangelo Verso op. Hij 344

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 347