gaf enige onvervalste italiaanse liederen ten gehore met een geluidsniveau dat zijn weerga niet kende. Een volksdansgroepje dat zowel het Amsterdams als het Itali aans perfect beheerste completeerde het geheel. Frits Brouwer promoveerde op 14 mei op het proefschrift "On the principles assumptions and methods of geodetic Very Long Baseline Interferometry". Nadat hij een uur lang vragen van zijn opponenten beantwoord had werd hem de doc torsgraad verleend. Snellius nam op 29 mei afscheid van twee actieve leden. Ruud Kathmann en René van Noord studeerden af. In hun ijver voor het welzijn van Snellius vielen zij soms over kleinigheden. Daarom mochten ze tijdens de receptie spijkers op laag water zoeken en vervolgens die spijkers op hun kop slaan. Het zomerkamp werd in Friesland gehouden, nabij Gorredijk. Met de klanken van het friese volkslied werd het kamp geopend. Tijdens het kamp maakte men kennis met Beerenburg, suikerbrood, oranjekoek, fierljeppen en kaatsen. Het weer zat wat tegen maar de sfeer was opperbest en alle metingen kwamen af! Ver van het zomerkamp, in Delft, trouwde Bertus Nootebos met Mieke Slijkhuis. Een paar weken later, op 28 juni werd al weer een huwelijk gesloten. Vivian Rik sen trouwde toen met Gilles Ampt. Op maandag 1 juli'overleed de heer N.D. Haasbroek in zijn woonplaats Bergen. Enkele leden van het Snelliusbestuur waren aanwezig bij zijn crematie om de laat ste eer te bewijzen aan het gewaardeerde erelid. In Drente trouwde Akkeline van der Veen op 2 juli met Rob van der Velde. Na deze heugelijke gebeurtenis sloeg het noodlot echter weer toen. De heer Gast bleek enige vernauwingen in zijn kransslagader te hebben en moest een zware operatie ondergaan. De operatie verliep voorspoedig en zonder complicaties. Eerder in het voorjaar waren ook al de heren Bruining en Hauser opgenomen ge- geweest in het ziekenhuis. Ook zij kwamen na verloop van tijd gelukkig weer kerngezond terug. Na de welverdiende zomervakantie begon alweer een nieuw studiejaar. De 28 nieuwe eerstejaars konden elkaar leren kennen tijdens het eerstejaarsweekend in de Antoniushoeve te 's Gravezande. Ze werden daar alvast warm gemaakt voor het snel naderbij komende 9e lustrum van Snellius. Frits Brouwer maakte van 1985 een jaar vol hoogtepunten. Met zijn promotie nog vers in het geheugen trouwde hij op 29 augustus met Tinie Visser in het Noord Hollandse Heemskerk. 345

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 348