EXCURSIE ENGELAND In 1981 ging de door Snellius georganiseerde buitenland-excursie naar Engeland. Op zondagmorgen 22 maart vertrokken we met 42 studenten, Koos de buschauf feur en onze begeleiders, de heren Alberda en Van Voorden richting Engeland. De overtocht werd niet met een vliegtuig of Hovercraft gemaakt maar met een naar later bleek hevig schommelende vissersschuit van Sealink. Voor de één werd de overtocht een reis met veel ziekelijke ervaringen, voor de ander een kou de dekreis buiten. Toch kwamen we aan de overkant, alwaar we met de bus richting Londen gingen. Om half negen arriveerden we bij de jeugdherberg, ons verblijf voor de gehele week. Maandagmorgen vroeg met witte bonen, een gebakken eitje, worstjes en corn flakes in de nog continentale maag, vertrokken we richting Southampton. De eerste excursie vond bij de Ordnance Survey plaats. Met het vertonen van een film over het wel en wee van de Ordnance Survey, een rondleiding door het gebouw en een afsluitende discussie werd ons duidelijk ge maakt wat de Ordnance Survey allemaal doet. Aan het eind van de middag gingen we terug richting jeugdherberg, waar de eerste Engelse warme hap werd genuttigd. Daarna was het voor de meesten de tijd om Londen te gaan verkennen. Dinsdagmorgen gingen we naar de Royal Institution of Chartered Surveys. Na een inleidend woord kregen we een rondleiding door het erg mooi gerestaureerde gebouw, 's Middags gingen we naar London Transport. We kregen een duidelijk verhaal te horen over de ontwikkeling van de metro, de realisatie van het net en de hedendaagse problemen die zich in Londen voordoen. Na afloop stapten we toch maar in de vertrouwde bus richting jeugdherberg. 349

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 352