Nieuw voor de invulling van het excursieprogramma was dat de excursie commissie ook de culturele kant van ons gastland Engeland wilde belichten. Daarom togen we 's avonds met z'n allen richting London City voor het zien van de welbekende musical "Evita". Na deze ontdekkingsreis door de verschillende muziekwerelden was het op woensdagmorgen de beurt aan de Engelsen om te vertellen hoe zij de wereld had den en hebben ontdekt. De Society is in 1830 ontstaan toen toenmalige reizigers elkaar hun reisverhalen vertelden. Heden ten dage is de belangrijkste taak van de Society het geven van advies aan de expedities. Misschien was deze excursie wat minder interessant, het was toch een goede ervaring om zo'n Society, met zijn rijke historie, te mogen bezoeken. 's Middags gingen we naar Cambridge alwaar een ieder lekker kon uitwaaien. Donderdagmorgen ging het heen en weer, op en neer door de schone dalen en over de heuvels van Zuid-Engeland richting de Royal Greenwich Observatory. Het observatorium is bijzonder fraai gelegen in het typisch Engelse landschap rondom het kasteel Herstmacieux. Ook hier kregen we een uitgebreide rondlei ding langs de verschillende gebouwen. 's Avonds kregen we Engelse sex, spanning en sensatie voorgeschoteld bij het zien van de komedie "No sex please, we are Brittish". Op vrijdag hadden we alweer de laatste excursie. Ditmaal gingen we naar Decca. Decca is een groot bedrijf dat zich met plaatsbepalingssystemen bezighoudt. Na een goede rondleiding kregen we een uitstekende koude lunch aangeboden met heerlijke kippepootjes. Op zaterdag was er geen excursie gepland. Zo gebeurde het dat sommigen lekker gingen winkelen in Sohö, dan wel naar de schitterende Kew Gardens gingen. Te vens ging er een groep genieten van de Engelse voetbalwedstrijd Arsenal-Liver pool. Aan het eind van de middag hobbelden we weer richting Harwich. De zee was nu kalm, de overtocht voorspoedig. Na weer voet op vaste wal gezet te hebben werd de excursie afgesloten met een Hollands ontbijt. Na de verschillende dankwoordjes en het geven van cadeautjes was ook deze excursie weer ten einde. Zo rond tien uur waren we weer in Delft, het alom bekende en vertrouwde Delft. Michiel Jellema Excursiecommissie 1981 350

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 353