Voor de meer "cultuurgerichte" student bleef er ondanks al deze bedrijfsbezoe ken toch ruim voldoende tijd over om zich te verdiepen in het dag- en/of nachtle ven van de verschillende steden die we op onze reis bezochten, zoals bijvoorbeeld Augsburg, Bonn, Worms, Karlsruhe, Stuutgart en München. Na de slotmaaltijd te Gilze-Rijen eindigde deze excursie zoals gewoonlijk voor het station van Delft, zodat ook deze excursie tot een goed einde kwam. Voor nadere details omtrent de verschillende bezoeken aan bedrijven en de "a- vondprogramma's" verwijzen we u gaarne naar ons excursieverslag. De excursiecommissie 81/82 SNELLIUS EXCURSIE BELGIE, FRANKRIJK, LUXEMBURG maart 1983 Vanaf 27 februari tot en met 5 maart 1983 verlaat, onder de bezielde leiding van chauffeur "Ome Arie", een gezelschap van 43 studenten en twee oppassers (te weten Prof. J. de Munck en de heer B. van Gelder) het veilige Delft om de geodetische wereld en het wilde leven in bovengenoemde landen te verkennen. Hier volgen enige reisimpressies van de laatste excursie waarbij iedereen nog mee mocht Zondag 27 februari Onder het genot van Tjolk en Yogo-Yogo (met enge aardbeiensmaak) komt het gezelschap aan in de hoofdstad der Belgen, Brussel, alwaar men na een goede maaltijd in de jeugdherberg het centrum van de stad onveilig gaat maken. Maandag 28 februari De volgende morgen wordt de Sterrenwacht te Ukkel bezocht ("Zeer interessan te spectraalscheiding van 150 nm per mm"), 's Middags is men vrij en menig stu dent spoedt zich naar het Atomium of Manneke Pis, die echter zwaar tegenvalt. Enige studenten weten te melden dat ze de vorige avond de oppassers hadden be trapt bij een travestietenshow. Als 's avonds bijna alle studenten hetzelfde genoe gen willen proeven, blijkt de tent een onschuldig jazzcafé met harde levende muziek. De teleurstelling is op de gezichten te lezen, maar de muziek maakt veel goed. 352

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 355