Al met al een veelzijdig en informatief programma. Na het lezen van het bovenstaande mocht aan uw lippen misschien de opmerking ontsnappen: "Nou, die hebben het ook eenvoudig gehad". Een waarschuwing is dan op z'n plaats: ruzie tijdens overleg, afzeggingen twee weken voor aanvangs datum en ziekte tijdens de reis zijn vrij onschuldige rampen, die men meemaakt tijdens het gehele organisatie-proces. De bedankjes achteraf en de opgedane erva ring maken het geheel toch weer tot een onderneming die de moeite waard was. H.E. de Zwijger J.P. Leenhouts (exc. cie '83/'84) EXCURSIE HONGARIJE Begin 1984 kwamen wij (Jan Fischer, Martin van Gelderen, Peter Joosten, Rad boud Koop en Richard Witmer) op het idee een excursie naar het Oostblok te organiseren. Na enige onderzoek werd de USSR naar de categorie overmoedige plannen verwezen en werd Hongarije het meest geschikt geacht. Bij onze voorbereidingen werden we goed geholpen door de heer Husti en het Hongaars verkeersbureau te Brussel. De reis zou negen dagen gaan duren. De route liep via Regensburg en Wenen naar Budapest en via Neurenberg weer naar Delft, een afstand van ongeveer 3500 km. Als begeleiders waren de heren van Schilfgaarde en Hustie bereid gevonden. Op de dag van vertrek, zaterdag 13 april 1985, vertrokken we om kwart over zeven met een volle bus, voorzien van koffiezetapparaat, koelkast, toilet en zeer ervaren chauffeur richting Duitsland. Na de nodige pauzes kwamen we om half zeven aan bij de Jeugdherberg in Regensburg. Hier wachtte ons de eerste tegen slag, want deze gelegenheid bleek al om 11 uur te sluiten zodat er niet veel tijd was om als goed geodeet het beste bier van de stad op te zoeken. De dag erna vertrokken we, nadat iedereen met de weinig beschikbare middelen zijn eigen lunchpakket had samengesteld, naar Wenen. Bij aankomst in de jeugd herberg bleek de administratie verre van geweldig te zijn, waardoor er te weinig slaapplaatsen waren. Door een soepele houding van de commissie werd dit echter ook opgelost. 359

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 362