J.M.A. Biesheuvel in z'n bundel "de weg naar het licht": "Ik ging op onderzoek uit, stond in een droge sloot die nogal smal was en geheel dichtgegroeid met hoog gras. Ik liep een eindje het weiland in en luisterde aan een hoge paal waar een rood hoedje van blik op zat. Volgens mij worden die pa len gebruikt door de mannen van de Luchtkarteringsdienst: ze zoeken op de foto's die palen op en plakken de foto's daar aan elkaar zodat je een mooi over zicht vanuit de lucht krijgt, zonder overlapping of open stukken." Het principe van de fotogrammetrie is dus al latent aanwezig. v.d. Hoek: "Ja, ik heb Edelaar ook nog gezien met z'n afgeleiden eh ik bedoel z'n kinderen." Juf TH voorlichtingsdienst: en hier heb ik een heel pak Vademeco voor jul lie". Gehoord in de kantine: - We nemen weer 'n geodeet als minister-president. - Zonde! - Hoezo? - 'n Geodeet kan veel meer. De heer K. Wakker (vliegtuigbouw) tijdens college: Definitie van de asteroiden- gordel: Puin, stoftroep en andere rotzooi. Freudiaanse verspreking. Kooimans: De bedoeling van dit college is dat men de angst voor vectoren en in dex notatie zo vroeg mogelijk krijgt. De Munck: Omega is dat systeem waarmee je met een nauwkeurigheid van niks de hele wereld bedekt. Van Lamsweerde over topologie: "Hebben jullie wel eens van Barbapappa gehoord? Dat is nou een topologisch beest". De Haan tijdens college: "Administratieve ruilverkaveling is eigenlijk een typisch geodetische manier van landinrichting, maar het wordt niet gebruikt omdat ook normaal ontwikkelde mensen het moeten begrijpen." 364

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 367