Martin wordt van harte welkom geheten. Hierna doet Bertie Cools verslag van de plenaire vakgroep B-vergadering van 26 april. Deze vergadering werd gehouden ter gelegenheid van het afscheid van Prof. Maris van onze afdeling. De drie voor vakgroep B van het meeste belang zijnde onderwerpen komen weer aan de orde, te weten de Technische Bestuurskunde, de Technische Planologie en de cursus Land Information Systems, die in samen werking met o.a. de Wereldbank en het I.T.C. wordt opgezet. De werkgroep Technische Bestuurskunde heeft geadviseerd het onderzoek in de bestuurskunde op geodesie te vestigen. De SOCO vreest dat hierdoor op den duur het evenwicht tussen de aandelen van de beide vakgroepen in het onderwijs ver stoord zal worden. Bepleit zal daarom worden dat de relatie tussen het bestuurs- kundeonderzoek en de afdeling geodesie zich zal beperken tot inwoning en ande re beheerszaken. De werkgroep Technische Planologie heeft haar eindrapport gepresenteerd. Even als de Technische Bestuurskunde is de Technische Planologie een gemeenschap pelijke creatie van de afdelingen Civiele Techniek, Bouwkunde en Geodesie (en Wijsbegeerte en Maatschappijwetenschappen). Technische Bestuurskunde is ech ter ontstaan uit de maatschappelijke vraag daarnaar, terwijl de Technische Plano logie een voortvloeisel is van de bezuinigingsoperatie T.V.C. (Taakverdeling en Concentratie). Omdat op de afdelingen Civiele Techniek en vooral Bouwkunde nogal wat bezuinigd moet worden en Geodesie slechts door één persoon verte genwoordigd werd, zijn in het eindrapport van de werkgroep weinig geodetische aspecten meer te ontdekken en sluit het ontworpen onderwijscurriculum slecht aan op de huidige basisstudie van geodesie (dit in tegenstelling tot het onderwijs curriculum van de werkgroep Technische Bestuurskunde, die alleen gebruik maakt van de keuzeruimte in het geodesieprogramma). Aan de huidige opzet van het Technische Planologie-onderwijs hebben de geodesie-studenten weinig. Buitenlandse studenten, die de cursus Land Information Systems gaan volgen, zullen als onderdeel van deze cursus drie maanden in Delft onderwijs gaan volgen. Ten behoeve van deze cursus zijn ook twee onderwijsopdrachten toegewezen, en wel op het gebied van het kadastraal recht en op het gebied van de taxatieleer. In de vergadering van de Onderwijscommissie op 26 april is behalve over de Tech nische Bestuurskunde en de Technische Planologie ook gesproken over de cijfer- administratie, die binnenkort geautomatiseerd zal worden. De student-raadsleden zullen vragen of hiervoor een stand-alone micro kan worden aangeschaft; dit van wege de privacy. De Amdahl is, als broedplaats voor vele krakers, hier minder ge- 386

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 389