schikt voor. Verder is in de Onderwijscommissie een brief van de zomerkampbegeleiders be sproken, waarin zij voorstellen de peildatum, waarop aan de vereisten voor toe lating tot het zomerkamp voldaan moet zijn, voor enkele practica naar een later tijdstip te verschuiven. Bovendien willen zij nog een aantal practica verplicht stel len als toelatingseis. Dit zijn echter vrij logische eisen, die gedeeltelijk voortvloeien uit het in werking treden van het nieuwe studieprogramma en geen wezenlijke verzwaring van de toelatingseisen inhouden. Wij kunnen er dan ook mee accoord gaan. De volgende SOCO-vergadering wordt tenslotte vastgesteld op 17 mei. Na nog even met de uitwerking van de notulen bezig te zijn geweest, is het om drie uur verzamelen in de Snelliuskamer. Vandaar uit vertrekken Jeroen, Jos en ik naar de studentenvereniging St. Jansbrug om hun bestuur te feliciteren met de 37ste dies van hun vereniging. Een erg gezellige receptie deze keer, waar niet al leen studenten uit Delft aanwezig zijn, maar ook een afvaardiging van de zuster vereniging uit Utrecht, enkele ouders van de bestuursleden en de eierboer, die als leverancier van de eettafel van St. Jansbrug ook een relatie is van het bestuur. In zijn toespraakje prijst Jeroen de kwaliteit van die eettafel, waarna hij voorstelt om met de door ons meegebrachte blauwe textielverf de rode jasjes van het St. Jansbrugbestuur een ander kleurtje te geven. Omdat de voorzitster vreest dat geen enkele textielverf dekkend genoeg kan zijn voor hun rood, wordt het voor stel helaas afgewezen. Na nog wat nagepraat te hebben besluiten Jeroen, Jos en ik om vanavond hier te gaan eten. George Vosselman Commissaris onderwijs Woensdag 8 mei 1985 Opa barcommissaris vertelt Alhoewel anderen dit wellicht tegen zullen spreken, is de commissaris activitei ten (alias barcommissaris, alias filmcommissaris, alias der Kommissar) de spil, het middel- en zwaartepunt waar het gehele bestuurlijke gebeuren om draait. Het is dan ook een taak die niet voor een ieder is weggelegd. Scherpzinnigheid, doorzet tingsvermogen, inzicht op meerdere terreinen en vooral geduld met je medebe stuursleden zijn een vereiste. Het moge duidelijk zijn dat de organisatie van een Geofeest de commissaris acti viteiten een uitstekende gelegenheid biedt om te excelleren. Voprwaarde is wel dat je bevelen en aanwijzingen door je collega's stipt worden opgevolgd, maar 387

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 390