vanwege het in de loop der tijd afgedwongen respect en vertrouwen zal dit geen problemen opleveren. Het is ook belangrijk dat een commissaris activiteiten rust uitstraalt. Naarmate de dag van het feest nadert zal bij sommigen de nervositeit gaan toenemen. An deren zullen zich groot houden, hoewel licht trillende handjes de waarheid toch onthullen. Dan is het belangrijk om af en toe een schouderklopje uit te delen, of een bemoedigend woordje te spreken, de rust zelve zijnde. Om de schijn van "we-doen-allemaal-evenveel" op te houden, ontkomt men er niet aan af en toe het denkwerk te laten liggen en zelf de handen uit de mouwen te steken. Dit laatste met mate natuurlijk; zorg dat je altijd door tenminste een collega wordt vergezeld, voor het echt zware werk. Wat dit laatste betreft: het is pertinent niet de bedoeling dat bv. tijdens een be zoek aan de Makro de barcommissaris zelf met kratten bier e.d. gaat sjouwen. Op die momenten komt een commissaris THP, of desnoods een vice-voorzitter goed van pas. Zoals reeds opgemerkt dient men zo veel mogelijk de energie voor het echte denkwerk te reserveren. Nadat alle voorbereidende werkzaamheden voor het feest zijn verricht mag een barcommissaris best wel eens een complimentje uitdelen, dit werkt zeer stimule rend. Hopelijk vormen de barcommissarissen geen uitstervend ras, dan is de toekomst van de geodesie gewaarborgd. R.P. van Etten Commissaris activiteiten Woensdagavond 8 mei 1985 Van al dat gesjouw van hot naar haar krijg je honger. Het is woensdag, dus met een beetje geluk is de chinees bij de mensa in een goede bui. Met z'n vieren wagen we er ons aan en na drie kwartier is ook deze taak volbracht. Vol goede moed gaan we naar Geodesie, alwaar een koffiezetapparaat georganiseerd wordt om er voor te zorgen dat bij de komende bestuursvergadering die moed er ook in blijft. Na wat gedart en gewacht wordt om 19.32 uur de vergadering geopend, een half uur te laat, want voor bepaalde mensen is het nu eenmaal onmogelijk om op tijd te komen. Het is voor iedereen duidelijk dat het feest van de volgende dag voor rang heeft boven alles, zodat met een flinke vaart de andere punten erdoor gejaagd worden. De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd, de ingeko- 388

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 391