op. Een gedeelte hiervan is geleend van een studentenvereniging, het andere deel is van mezelf. Wat later dan gepland gaat de bar open. Het valt weer op dat het meestal dezelfde mensen zijn die je bij zulke gelegenheden tegen komt. Als alles zo'n beetje loopt, kan de maaltijd beginnen: minestrone, koude schotel en Italiaanse wijn. Na het eten wordt een typisch Italiaanse film gedraaid. Ondertussen heeft ons bestuur de tijd om de kantine klaar te maken voor de avond: de tafels aan de kant, de black-jacktafel aangekleed. Tijdens de film komt ook de band aan. Behalve de drie verwachte muzikanten is heel de familie meegekomen, die een heuse folkloristische dansgroep blijkt te omvatten. De film wordt na afloop uiteenlopend gewaardeerd, evenals het hierop volgend optreden van "Michelangelo Verso" en zijn dansgroep. Het blijkt eens te meer dat het moeilijk is om iets te kiezen dat bij iedereen in de smaak valt. De zanger maakt in ieder geval veel indruk met zijn formidabele stemgeluid, vooral tijdens "O sole mio". Ondertussen helpt het hele "Snellius"-bestuur mee met de bar: bonnen verkopen, bedienen en glazen ophalen. Zo nu en dan even een pauze om eens met iemand bij te praten. De barcommissaris heeft dan in zijn eentje geprobeerd om de om zet van de Italiaanse wijn te verdubbelen. Dit blijkt niet al te bevorderlijk voor zijn maag en al gauw heet hij dan ook "Snel over de Roye". Na het optreden van Michelangelo kan de dixo beginnen. Al snel staat de hele kantinevloer vol wild dansende geodeten en aanhang. Dit zal nog wel enkele uur tjes duren Jos Verheijen Penningmeester Vrijdag 10 mei 1985 Het Geofesta is in volle gang. Ons binnengehaald fenomeen Michelangelo brengt met zijn enorm volumebereik zowel enige hilariteit als opschudding teweeg. Velen zien zich genoodzaakt zich op te stellen in de luwte van de geluidsgolven door dit fenomeen voortgebracht. Anderen wagen zich aan de dans al weten ze niet precies hoe en vooral wat daarop gedanst moet worden. Ondertussen groeit de stemming, de bieromzet en de rommel. Als organisator let je daar nu eenmaal op; een nadeel van het zelf organiseren van een feest is dat je daarna ook moet opruimen. Omstreeks 4.00 uur begeven de laatsten zich richting uitgang en wa- 392

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 395