worden. Om wenselijkheid van een geodetische banenmarkt te onderzoeken is aan ver schillende bedrijven en overheidsinstellingen gevraagd of zij belangstelling hebben voor een banenmarkt. Verreweg de meeste reacties waren negatief. Argumenten hiervoor waren: Wij zijn niet commercieel ingesteld Wij hebben geen banen aan te bieden Wanneer wij iemand nodig hebben vragen we aan hoogleraren of zij iemand kunnen aanbevelen. Het aanbod van studenten zal (voor geodesie) te klein zijn. Indien de afdeling der Geodesie een banenmarkt gaat organiseren, zou dat het beste kunnen worden gehouden direct na afloop van een NGL-congres (en dan ook in samenwerking met het NGL). Alle bedrijven die ook maar enigszins met de geodesie in aanraking komen zijn hier present. Vanuit de bedrijven bestaat wel grote belangstelling voor actuele informatie over lopend onderzoek e.d. De afdeling zou hierover actiever moeten voorlichten; ook naar bedrijven en instellingen toe die niet goed weten wat geodesie inhoudt. Dat dit nodig is blijkt wel uit een onlangs gepubliceerde vacature, waarin voor een hoofd van de landmeetkundige dienst van een gemeente een civiel-TH-ingenieur werd gevraagd. Hoofdstuk 3: ONTWIKKELINGEN AAN DE TH in dit hoofdstuk worden die ontwikkelingen bestudeerd die gaande zijn op de TH-Delft, die van invloed kunnen zijn op de werkgelegenheid voor geodeten (Technische Planologie en Bestuurskunde) en de ontwikkelingen die er zijn ten aanzien van het huidige studieprogramma. 3A: Technische Planologie Hoe het allemaal begon. In de tijd van economische recessie werd het wetenschappelijk onderwijs niet gespaard voor bezuinigingen. De minister van O W liet de universiteiten eri ho gescholen uitzoeken waar en hoe ze zelf het beste geld konden inleveren. Zouden ze niet met plannen op tafel komen dan zou de minister zijn eigen plan trekken Dus staken de universiteiten en hogescholen de koppen bij elkaar en wel irt de zogenaamde T.V.C. (Taak Verdelings Commissie). De taak van deze commissie was overlap in de werkzaamheden op de universitei ten en hogescholen te vinden. Door verdeling en concentratie van de taken bij 64

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 67