Een onderwerp waar wij ons tijdens het project ook mee bezig hielden was Be stuurskunde. Al doende bleek dat het verschil tussen beide niet erg groot was. Dit wordt ook door de leden van de commissie ruimtelijke planningswetenschappen onder ogen gezien. Toch wordt er verder niet veel aan gedaan. Men moet immers begrijpen, dat Bestuurskunde op de TH-Delft een uitbreiding is, terwijl Techni sche Planologie uit bezuinigingen voortvloeit. Daarom kan men volgend jaar al Bestuurskunde gaan volgen en is men er bij Technische Planologie nog niet uit hoe dit nu uitgewerkt moet worden. Men houdt ze beide dus liever gescheiden. Enkele conclusies: Technische Planologie is een trage ontwikkeling door de verschillen in de studies en door het feit dat er bezuinigd moet worden. De bezuinigingen die er uit voort moeten vloeien zijn niet echt concreet, de overlap tussen de verschillende plano logievakken is niet groot. In het kader van Technische Planologie zou een twee jarige basisstudie gewenst zijn, terwijl projectonderwijs ook meer gegeven mag worden. De overlap tussen Technische Planologie en Bestuurskunde plaatst de doelstel lingen van T.V.C. wel in een vreemd licht. De keuze van variant drie stuit op de minste bezwaren en is de weg van de minste weerstand. Voor zover wij weten is er geen onderzoek gedaan naar de wenselijkheid van Technische Planologie vanuit een van de andere varianten. 3B: De studieopzet Er is een enquête gehouden onder alle deelnemers van het project naar aanleiding van hun ervaringen met het nieuwe studieprogramma. Ongeveer 30 personen heb ben aan deze enquête meegedaan. Van de deelnemers denkt 62% dat de geodesie-opleiding zo breed mogelijk moet worden gehouden, zodat een geodeet op elk terrein van de geodesie werkzaam zal kunnen zijn. Als de studie breed moet worden gehouden, betekent dit dat de basisstudie een groot deel van de gehele studie uit moet maken, zodat men ook van alle terrei nen van de geodesie iets af weet. De ondervraagden vinden een twee-jarige basis studie (44%) of een twee-en-een-halfjarige (43%) ideaal. Er blijft dan ook nog voldoende tijd over om je te gaan specialiseren. De gehele studieduur is tegen woordig namelijk vier jaar. Om de basisstudie zo optimaal mogelijk te maken kunnen wel vakken geschrapt worden, die omdat ze bijvoorbeeld te veel overlap hebben met andere vakken uit de basisstudie. Wel zou men graag zien, dat er meer bedrijfskundige vakken komen (48%). 66

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 69