Ontwikkelingslanden Een hoopvolle ontwikkeling is de organisatie door de wereldbank van verschillen de cursussen. Deze cursussen hebben betrekking op het leidinggeven aan kadasters in ontwikkelingslanden. Het betreft hier een project dat ontwikkeling binnen een land beoogt, door mensen uit zo'n land op te leiden, opdat zij de taak van de westerse specialisten over kunnen nemen. De organisatie van dit onderwijs is, evenals de verzorging ervan, werk voor de geodeet. Verslechteringen op de arbeidsmarkt Vier deelgebieden zullen nader toegelicht worden, het zijn: concurrentie - TVC-operatie - in volle gang zijnde bezuinigingen ontwikkelingslanden Concurrentie Mocht in het voorafgaande de werkgelegenheidssituatie in de toekomst erg roos kleurig lijken, er moet nog met een aantal factoren rekening gehouden worden. Voor wat betreft werkgelegenheid als manager is dit de concurrentie van andere academici. Bij het wervingsbeleid van de bedrijven voor deze ingenieurs wordt vaak naar persoonlijke kwaliteiten gekeken en niet zozeer naar de studie: men wil een academicus en of dat nu een geodeet, informaticus of planoloog is, doet niet veel ter zake. Taakverdeling en concentratie Door van Rijkswege opgelegde bezuinigingen wordt de TH gedwongen verschil lende afdelingen met overlappende vakgebieden te laten samenwerken. Door deze samenwerking zullen arbeidsplaatsen komen te vervallen. Ook is het zo, dat mocht de TVC-operatie niet voldoende bezuinigen, de minister dan zelf zal in grijpen in het personeelsbestand. Aandacht verdient in deze context ook de nieuwe regeling met betrekking tot universitaire hoofddocenten. Bezuinigingsoperaties Niet alleen op de TH wordt bezuinigd; ook bij gemeenten en in bedrijven worden maatregelen genomen, die tot vermindering van de uitgaven leiden. Er komen steeds meer mensen op straat te staan, öf men voert een beleid dat doelt op in krimping door invullen van open plaatsen alleen te laten plaatsvinden door krach ten uit het bedrijf zelf. On vo

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 72