Recreatie Er is sprake van een duidelijke behoefte tot minimaal de instandhouding van de recreatieve en natuurwetenschappelijke waarde van de Noordzee. Vanzelfsprekend hebben de diensten en bedrijven die verantwoordelijk zijn voor de uitoefening van deze taken eigen informatiesystemen. Met name kunnen hier worden genoemd: 1. Documentatiesysteem Noordzee Dit wordt beheerd door de Directie Noordzee van Rijkswaterstaat. Het is voor al opgezet ten behoeve van olie- en gaswinning. Het bestaat uit een aantal kaarten die het Nederlandse deel van het continentaal plat bestrijken. Dit plat is verdeeld in blokken en subblokken. Subblokkaarten zijn weer onderver deeld in deelkaarten, ieder met een bepaald soort gegevens (zogenaamde do cumentatiebladen). Deze documentatiebladen (deelkaarten A t/m F) worden bijgehouden voor resp. de volgende verantwoordelijke diensten: A. Meetkundige Dienst RWS; B. Dienst der Hydrografie, PTT Nautische Inspectie, Staatstoezicht op de Mijnen (EZ); C. Rijks Geologische Dienst (EZ); D. Staatstoezicht op de Mijnen (EZ); E. Directie Noordzee RWS, Staatstoezicht op de Mijnen (EZ); F. Dienst der Hydrografie. 2. De Zeekaart De zeekaart wordt uitgegeven door de Dienst der Hydrografie ten behoeve van scheepvaart, visserij en marine. De kaart is er in verschillende schalen en bevat onder andere gegevens over: A. Objecten, kabels en leidingen, wrakken, bebakening, boortorens, diepten/ dieptelijnen; B. Grenzen van bijvoorbeeld visgebieden, stortplaatsen, ankerplaatsen, militai re oefengebieden, verkeersstelsels, enz.; C. Kustlijn. 3. Scheepstellingensysteem Ook dit systeem wordt beheerd door de Directie Noordzee. Via tellingen uit vliegtuigen en radarmetingen wordt het aantal schepen in een bepaald gebied geteld. De gegevens zijn opgeslagen in tabelvorm. Ook is het mogelijk de gege vens op kaart te zetten. 89

Lustrumboek Snellius | 1985 | | pagina 92